Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért szedik ki egymásból a...

Miért szedik ki egymásból a tollat a tyúkok? szinte kopaszak lettek és féltem őket, ha jön a hideg meg fognak fázni csupaszon. Hiába adok nekik jolovitot nem segít. Vitaminhiány lenne vagy valami más?

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 03:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
jó kérdés, ez nálunk is probléma
2014. nov. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A tyúkok kannibalisztikus hajlama miatt. Csőrkurtítás a megoldása.
2014. nov. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

2: én voltam olyan helyen ahol nem bántották egymást a tyúkok, de nálunk is hasonló gond van

Ha kannibálok lennének a tyúkok akkor minden tyúk tépné egymást


Lehetséges, hogy a szűk helyen való állattartás agressziót vált ki a szárnyasokból?

2014. nov. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Renszeres Zeolit adása helyre hozza őket.Takarmány boltban lehet kapni.Én a nyulak takarmyányához is használom illetve almozáslor alá szorom,bűz ellen is jó....arrs kell vigyázni,ne szorjuk rájuk!!( vitamin hiánytól is van).
2014. nov. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A tyúkól biztosan nem kicsi nekik (1,7x2,5 helyiség) van 13db tyúkom.Ha nem esik az eső akkor a kertben kapirgálnak egész nap (85méterx17méter). Kukoricát,búzát,szotyit és a háztartásban összejött maradékokat kapják.Alig van toll rajtuk és a kérdés feltevésének napján véres volt a testük mert a legnagyobb tollakat is kiszedték egymásból.A szelídebb tyúkjaim kézből ettek és most annyira rettegnek tőlem is ami nagyon furcsa változás.Elkülöníteni most nem tudom,mert ahova tudnám tenni őket azt nem képesek maguknak befűteni. Megpróbálom a zeolitot,hátha az segít.Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 14. 03:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon csodálkozom,hogy a kérdésemre kapott válaszoknál a többség 0%-os az értékelés.Valaki előbb járt a kérdésemnél és a feleleteknél mint én.Nagyon jó lenne ha a moderátor ki tudná szűrni a toplista elejére kívánkozó felhasználót és a moderátor szintén figyelne a helyes válaszokat tartalmazó leírásokat ne tudják lehúzni!!!!
2014. nov. 14. 03:06
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk viszonylag kis helyen vannak a szárnyasok és én arra gondolok, hogy az kis tér az ami okozhatja az agressziót az állatoknál

Egyébként mi is megpróbáljuk a Jolovitot hátha segit

2014. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sóhiány is lehet. Ha kialakult már akkor legjobb a csőrgyűrű vagy egy kakas.
2014. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van kakasunk és arra is gondoltam korábban,hogy a hátraálló lábával sérti fel a tyúkokat.Nem ismerem a csőrgyűrűt és el sem tudom képzelni,hogyan tudnak enni a tyúkok az eszközzel?
2014. nov. 19. 03:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: valóban jó lenne, ha a pontozásokat nem csak moderátor, de a témában jártas szakértő is végig tudná nézni, én is nem egyszer tapasztaltam már, hogy szakmailag tökéletes válaszokat lepontoztak, értelmetlen hülyeségeket meg fel.

Persze, az is lehet, hogy azért pontozták le, mert értelmetlen dolgokat írtak. De szerintem a legbölcsebb, ha utánaolvasol:

[link]

2014. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!