Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyúlnak fül adkás a és le...

Nyúlnak fül adkás a és le akarom keni olajal neki és elég hideg van és nem lesz neki baja?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Na ezt mégegyszer!
2014. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szval atkás a nyulad füle? Állatorvos látta?
2014. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha atkás akkor szuri kell neki
2014. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyelvtan 1-es, ülj le fiam. A nyulnak meg jobbulást!
2014. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kint lakik a nyúl vagy bent?
2014. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz, de azt olajjal hiába kened.

Ivermectin kell neki, vidd el egy állatorvoshoz.

2014. dec. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Manyabanya ***** válasza:
33%

SZia!

Nyugodtan kend le, mi gyógyszertárból vesszük a paraffin olajat. Beleöntök kicsit, majd megmaszírozom, ami kijön darabka, feltakarítom, mert fertőző. MAga az atka megfullad, de a petéi nem. Szóval ismételni kell a kezelést.

Mi rendszeresen kezeljük őket, mert sajnos az egyik behozta, azóta nem szabadulunk. De a paraffinos kezelés olcsó, és hatásos, csak rendszerezni kell, amíg ki nem írtódnak.

A nyúl jóóó olajos lesz pár napig, de semmi baja nem lesz. Ez még mindig a legjobb kezelés, főleg, ha almot nevel, vagy vemhes.

Létezik csepegtetős megoldás, a nyakéra kell cseppenteni, mint a kutyknak, macskáknak. Nem kell állatorvos, állatpatikában, állatboltokban beszerezhető. Állatorvos szerintem pénzkidobás. Ez a csepp kb 1 hónapra védi meg, tehát ha rendesen kitakarítod, fertőtleníted, akkor végleges kezelésnek tekinthető.


Igazából idő és pénz kérdése minden. Az olajtól nem lesz baja, annyira nincs hideg, hogy ráfagyjon az olaj. :)

2014. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is volt a nyulam atkás!10 naponta oltásra kellett hordanom az állatorvoshoz!Nem hiszem hogy ezt bármilyen kencefice megolđaná!!!Bár én szeretem a nyulamat és valószìnűleg ezért nem pénzkidobásnak fogtam fel az állatorvost!Előttem már bocs de nagyon buta vagy..gondolom mostmár az összes nyulad atkás ..Én tuti nem vennék tőled nyulat
2014. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nemértem ,hogy miért nem kötik a nyúltartást legalább 70-es IQhoz!!
2014. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Lehet hogz határon túli magyar, azért nem tud olyan jól magyarul. Ne hüllyézetek senkit amíg nem ismeritek, nekem volt egy osztálytársam aki ugyanennyire nem tudott, de románul meg perfekt volt.


Lehet, hogy nincs igazam, de akkor sem szép dolog a másikon gúnyolódni. Igazi magyarok vagytok látom egyből beleköttök amibe bele tudtok.

2014. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!