Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Napos kiskacsának enni elég...

Diesel221 kérdése:

Napos kiskacsának enni elég ha csak kukorica darát és zöldet (csalánt) adunk?

Figyelt kérdés
Vagy muszáj valamilyen tápot is?

2014. dec. 7. 18:59
 1/3 zolidobos ***** válasza:
62%
Nagyon ajánlott az első két hétben tiszta baromfi indítótáp, majd fokozatosan átszoktatni vegyes gazdasági abrakra. (pl. kukorica, búza, árpa, korpa)
2014. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szoktak apróra vágott főtt tojást is adni nekik.
2014. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet kapni napos baromfinak való tápot. Első napokban tiszta táp, majd később dara. De sokáig keverve célszerű táp és dara majd a táp mennyiségét szépen csökkenteni és végül a tiszta dara marad. A napos kacsa még nem nagyon eszi a zöldet, legalábbis nálam nem ette. Én ugyan nem szedtem nekik, hanem naponta több alkalommal kihajtottam őket egy füves területre. Csipkedték a füvet ugyan, de a legtöbb leült és pihent, vagy ugyanúgy ittak, pancsoltak mint bent a kifutójukban. Egy pár hónap után már rendesen legeltek.
2014. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!