Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mik a jogszabályok tyúktartásr...

Mik a jogszabályok tyúktartásra vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tyúkólat szeretnék építeni a kertbe, de félek, hogy zavarja a szomszédokat (fodrász van a szomszédban), és feljelentenek a jegyzőnél.


nagyobb mennyiségű tyúkot szeretnék tartani, természetesen állatorvosi engedélyekkel, mennyi az a mennyiség, amennyit legális tartani anélkül, hogy a szomszédok beleszólhatnának?


tehát mennyi tyúk lehet egy telephelyen?


2014. dec. 15. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A létszámot nem hiszem hogy megszabják, viszont a tyúkólra kell építési engedély.
2014. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az már megvan, tíz évvel ezelőtt alá lett íratva a szomszédokkal, csak nem volt pénz építkezni


csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha mondjuk teszem azt tartok 1000 tyúkot (engedélyekkel, mindennel), akkor azért szólhatnak-e a jegyzőnek, ha mondjuk zavarja őket a szag vagy a kotkodácsolás?

2014. dec. 15. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet az az engedély már elavult, érdemes lenne utána járni, hogy érvényes-e.

Huuh, azt hittem vagy 50 tyúkra gondolsz...hát, ilyen létszámnál már lehet kell vmi engedély, vagy az önkorm. szabályozza a létszámot, érdeklődj a jegyzőnél

2014. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben, fogok, nem akarok egyébként ezret tartani, csak pár százat
2014. dec. 15. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Önkormányzathoz kell bemenni érdeklődni.

Helyi szigorítások is lehetnek, amelyek tilthatják bizonyos területen az állattartást.

Ott választ adnak arra, is, ha nem tiltott a baromfi tartás, milyen feltételeknek kell megfelelni.

2014. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én minden évben 200 körülit nevelek napos kortól kezdve. Mivel nem ezres tételről beszélünk, nekem egy istálló van berendezve nekik. De épületet felhúzni ahhoz valóban engedély kell. Én amint rántanivaló nagyságú lesz ölöm le nem tartom sokáig őket. Magnak vagy 15 darabot hagyok meg az meg semmi mennyiség. Az a baj hogy nagyobb állományoknál a trágyával lesz a gond ami miatt szólhatnak. A fodrászatba jönnek a vendégek, nyáron van szag amikor almozol kifelé. Zárt tároló kell a ganénak is, amit célszerű sűrűn hordatni elfelé. Mindenképpen menj az önkormányzatra ott felvázolják a dolgot.
2014. dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!