Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nálam a tyúkok egyáltalán nem...

Végső Csaba kérdése:

Nálam a tyúkok egyáltalán nem tojnak, de pedig kapnak tojótápot is mi lehet az oka? Talán a hideg?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem kapnak elég fényt.
2014. dec. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt ne gondold hogy egész évben fognak tojni rendesen. Ilyenkor késő ősztől kora tavaszig leállnak, pihen a szervezetük. Nálam se tojtak már bő másfél hónapja. Nem jó a tojótápozás szerintem én a sima kukoricát részesítem előnyben, minden a természetes módon menjen. Sok zöldet etetek velük így nyáron folyamatosan tojnak.
2014. dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A jól tojó tyúkok is ciklusokban tojnak,a ciklusok közt lehetnek rövid ill. hosszabb szünetek.Természetes viszonyok között hosszabb szünetek ősszel és télen gyakran előfordulnak.
2014. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Elsőnek van igaza, kevés a fény. A tyúkok ivari ciklusa szoros összefüggésben van a világos órák számával. Napi 15-16 világos órára van szükségük. Én behúztam az ólba egy vezetéket egy energiatakarékos égővel és esténként világítok rájuk pár órát. Nem kerül szinte semmibe és tojnak egész télen.
2014. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zolidobos ***** válasza:
81%

A fényben az igazság...))

-állattenyésztő-

ja! Lassan, napi fél órával emeld a fény idejét, mert ha hirtelen teszed elkotlanak.

2014. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A képek alapján, amiket küldtél nekem ezek kakasoknak tűnnek!

Esetleg rossz képet mellékeltél a leveledben?

2014. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
ha nem zárt helyen vannak akkor valószínű vedlenek
2014. dec. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
81%
Millió egy oka lehet annak, hogy nem tojnak a tyúkok, de alap esetben valóban a megvilágított órák száma a megoldás. A legtöbb állat ivari ciklusát a fény befolyásolja. Így pl. a nyulakét is. Ezért is csak tavasszal indul meg náluk az ivarzás , amikor már hosszabbodnak a nappalok. Télen a nyulaknak is világítani kell. Ha hirtelen álltak le a tojással, akkor lehet ez valóban vedlés is, de akkor meg nem is nagyon érdemes tojótáppal nyomatni őket, mert feleslegesen terheled a szervezetet plusz energiával, és a pénzed is csak fogy. Érdemes a takarmány mellé ilyenkor egy kevés foszfort (pl. AP17) keverni, ami elősegíti a toll képződését. A helyes foszforbeépüléshez pedig nem árt, ha van elegendő mész is a szervezetben. Ezekből csak nagyon kevés kell a takarmányba. foszfor 0,5 % , mész pedig 1-1,5 % . Ha nem hirtelen álltak le, hanem szép fokozatosan, akkor pedig valóban az előttem lévőknek van igazuk. Napi fél órával emeld meg a megvilágított órák számát, és meglátod szépen elkezdenek tojni. Valóban elég egy energiatakarékos izzó is. Később érdekelne majd az eredmény! Sok sikert!
2014. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem lehet, hogy kakasok? Mert akkor van egy tippem..
2015. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!