Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy hét hónapos jersey bikának...

Kopasz55 kérdése:

Egy hét hónapos jersey bikának mennyi abrakot kell adni?

Figyelt kérdés

Eddig három kilót kapott napontam de a hideg miatt három hete felemeltem napi négy kilóra. Meg is eszi de szálas takarmányt már nagyon keveset eszik.

A szakirodalom szerint kell neki a napi négy kiló, szemre olyan 150 kg.



2015. jan. 3. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én adnék neki 3,5 kilót meg mellé szénát. Ha a gyepet nem eszi lucernával is próbálkoznék, azt szívesebben eszik az állatok. Ez gyakori hogy az abrakot eszi minden mennyiségben, a széna meg nem kell neki. Vagy ha úgy látod, akkor a 3 kiló elég neki hogy mellé egyen szálast is.
2015. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz a anácsot, akkor köztes megoldásként adok még egy fél kilót.

A lucernát nem nagyon szereti, vagyis szereti csak rafkósan lenylogatja a levelét, a szárát meg otthagyja, azért adok neki egy kevés lucernát is. A mikor felemeltem az abrak adago négy kilóra a kis girhes testén azonnal meglátszott, szépen ki is gömbölyödött, csak aggaszt hogy szálast szinte semmit nem eszik. Féltem nehogy acidózist kapjon.

2015. jan. 4. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!