Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sűrgős! Törpenyuszit kaptam!...

Sűrgős! Törpenyuszit kaptam! Hogy szoktassam kézbe?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy tőrpenyuszit. Felkészületlenül. A boldogság hevében egyből kivettem stb. Most már nagyon élénk virgonc. A simogarást emelgetést nem kedveli. Csak úgy tudok belőle bármilyen reakciót kiváltani ha kaja van nálam. Beleugrik az ölembe elveszi a kaját leugrik. Simogatásnál sunyít. Ha ölbe veszem el akar ugrani. Néha nyalogatja az ujjam. De úgy látom ezt csak jelölésre használja mert mindent nyalogat. Nem tudom hogy érjem el hogy kötődjön hozzám. NEGATÍV VÁLASSZOLÓK KÍMÉLJENEK.

2015. jan. 12. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyulak annyira nem rajonganak a simogatásért, mint mondjuk egy cica. Ha türelmesen, szép lassan szoktatod magadhoz, akkor sok baj nem lehet.
2015. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem tudom , szerintem minél többet vedd fel akkor is ha nem akarja és símogasd sokat.
2015. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyúl zsákmányállat, így ebből adódóan nem szeretik ha csak úgy felkapdossák őket a földről, vagy folyton fogdosni akarják őket, esetleg ölbe "kényszeríteni". Ezt nagyon fontos észben tartani. Úgyhogy én nagyon nem ajánlom az előttem szóló tanácsát, miszerint akkor is vedd fel, ha látszólagosan ellenkezik. Ettől csak még jobban meg fog ijedni. Türelmesnek kell lenned és hagyd, hogy ő közelítsen hozzád. Ezt persze könnyen el tudod érni finom falatokkal (apropó, remélem már utána néztél hogyan kell táplálni egy törpenyulat, mit ehet és mit nem stb.), ilyenkor általában hagyják magukat simizni, de csak addig csináld, amíg ő hagyja, ha el akar menni, hadd menjen, ne tartsd erőszakkal magad mellett. És ne feledd, lehet hogy a nyuszid örökké ilyen távolságtartó marad, ezt fogadd el, neked kell igazodnod az ő igényeihez. Ez még nem jelenti azt, hogy nem fog kötődni hozzád, de nem valószínű, hogy kutya módjára fogja ezt kimutatni :)
2015. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!