Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fontos kérdés Juh viselkedésse...

Fontos kérdés Juh viselkedéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Először is, én egy mezőgazdász technikus tanuló vagyok, egy híres iskolában.

Nos, nálunk van 3 bárány, jerke, kos, és egy hónapos kis kos, a nagyobbikról lenne szó.

Szóval tisztában vagyok vele, hogy a kosok szeretik betartatni a rangsort maguk körül, általában erő által.

De ami nálunk van elég érdekesen viselkedik, mikor elkezdtük gondozni őket,(éva, a jerke még nem ellett meg) eléggé félős volt, nagy ívben került minket, de ahogy így eltelt 2-3 hónap, felbátorodott, és elkezdett próbálgatni-kósoltgatni minket, ez talán nem jelent gondot, végülis azt jelenti hogy már megismer minket, és méregeti hogy kinek nagyobb, főleg Rommel(a hónapos bárány) születése után lett agresszívabb (tudom, rögtön fedeztetni akarja Évát). De, most már nekünk is jön, nos azt tudni kell, hogy alapból én nem akarom bántani az állatot, mert az akár nagyobb ellenségeskedéshez vezethet, nem pedig rangsorban való alárendeltséghez. Az egyik tanárom az mondja, megkellene neki mutatni ki a "alfahím", lekellene győzni, pl: beszorítani egy sarokba, hátsó lábát elkapni és lenyomni a földre. Én nem tudom működne-e, ellenben egy másik tanár meg fogta, két bottal berontott hozzá (adolfhoz- a kos), felé repítette párszor, meg megkergette és addig meg se merte közelíteni amíg ki nem ment a helyükről...

És érdekes, van nap mikor kerül minket, ma meg hátulról jól lábon baszott....



2015. jan. 22. 22:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Merinó-racka keverékek,

a kosnak a szarva merinós szerencsére, a szőrzete meg inkább rackás.

2015. jan. 22. 22:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem sikerült kihámozni, mi lenne az a fontos kérdés, mindössze annyit szűrtem le, hogy a "híres" iskolában a tanárok sem értenek az állatokhoz.

Juhot, kecskét nem lehet házi-kedvencként tartani, nevelni.

Ha az embert is a nyájhoz tartozónak tekintik, ez lesz a következmény, amit megtapasztaltatok - az erőfitogtatás játéknak indul, s akkor még "aranyos a pici", később egyre veszélyesebbé válik a játék, az erőfitogtatás.

A juhász soha nem szokott a bárányokkal leállni játszani, ő a nyájon kívül áll - ehhez persze hozzá tartozik, hogy van sok bárány, juh, a nyájban, nem az embert találják meg a kisbárányok az erőpróbákhoz, van ott elég fajtársuk.

2015. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nos az hogy nem értenek hozzá az nem biztos, az igaz hogy nem pásztorok :) A kérdés az állat viselkedéséről szól, hogy hogy lehetne meghátráltatni, hogy ne méregesse az erejét velünk, esetleg ha mindenáron nyáj társnak tekint akkor meg érezze magát "alul".

Igazság szerint ma elzártuk a családjától, nem tudom, úgy tünik te értesz hozzá, mit gondolsz?

2015. jan. 23. 15:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj felé egy esernyővel, és hirtelen nyisd ki.
2015. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Jópár év eltelt , mi lett a vége?

Csak mert hasonló bajban vagyok. Csak a kos 70 kiló kB én még 55...

febr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5#

Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen történetek többnyire nem végződnek happy end-del.

A juh, kecske, de még a befogott őzgida, vagy szarvasborjú is veszélyessé válhat, ha a dominancia harcaihoz csak embert talál a környezetében.

Az állat az ösztöneit követi, arról lenevelni nem lehet, legfeljebb tudomásul veszed, és megtanulod kezelni, aminek fontos része, hogy nem játszótárs, és ami még rosszabb, nem bízhatsz benne, mert bármikor felöklelhet, olyankor is, amikor háttal állsz neki, és váratlanul ér a támadása.

Gondolom neked az a legnagyobb problémád, hogy házi kedvencként kezeled az állatot.

A kosok még a nyájakban is lehetnek különösen agresszívek, ott viszont az gyorsan meg is pecsételi a sorsukat, nem kivételezett kedvencként vannak, és ha veszélyesen viselkednek gyorsan a bográcsba kerülnek.

Nem egyszerűen csak bosszantó viselkedés, veszélyes, sőt életveszélyes lehet.

[link]

(a kórházban a férfi is meghalt)

febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez még rám nem támadt, csak a mellettem levő kecskék felé indult meg egyszer.

Alapból féltem tőle. Ezért miután beengedtük a telekre, nem mentem be két napig, majd kukoricával a keritéshez csalogatja elkaptam a szarvát és kikötöttem egy fához a keritésnél a szarvánál.

Viszont így felcsavarta magát teljesen. Ezért a nyakánál kötöttem ki. Folyamatosan fogom, mikor "dolgozok" rajta vagy a szavát fogom vagy leterítem és a nyakára lépek, igy cseréltem ki a kötelet is egy kutya nyakörvre amiben bízok, hogy nem oldódik ki mert hiányzik róla a bújtató.

Van egy nagyon aranyos jerkém azt szeretném pároztatni.


A kérdésem az lenne, hogyha 4 -5 méteres kötélen van úgy bepározza a jerkét?


Szerintem már tudja, hogy félek tőle mert a tekintetét látszik, hogy olyan konokan néz.

Az elején félt megmikor földre tekertem de mostmár onnan is mikor kihátrálok felpattan..


Szóval ezt nem szeretném sokáig "játszani."

Sajnos nagyon szép példány, talán le tudnám vágni mert vaddisznó már egyszer vágtam 10 éve, volt egy barátom rövid ideig aki vadászott. De sajnálom...

febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!