Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tyúkoknak fakul a tarajuk!?

A tyúkoknak fakul a tarajuk!?

Figyelt kérdés
Van 6 tyúkunk, ólban vannak tartva, de 2naponta ki vannak engedve. Mostanság észrevettem hogy fakul a tarajuk. Ez mitől lehet?

2015. febr. 3. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Vitamin, vagy ilyesmi hiányuk van. Nem tudom pontosan mi, de változtatni kellene az étrendjükön.
2015. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm de az a helyzet hogy minden nap kapnak pucolékot,tápot, kukoricát, és minden másnap búzát. Szóval nem tudom mit változtassak ezen.
2015. febr. 3. 14:15
 3/10 anonim válasza:
vérszegénység tünete. >mivel tél van,nem gondolom hogy a nap szívta ki a tarajukat;)
2015. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. febr. 3. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
májprobléma lehet. Vagy ha csak egynél jelentkezik akkor tojás gond.
2015. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az összesnél ez van. De gondoltam arra hogy jön a nagy hideg és attól. Annó még a nagyapám mondott ilyeneket
2015. febr. 3. 21:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a téli körülmények okozzák ezt a jelenséget.
2015. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Természetes a vitamin hiányt nem lehet kizárni.
2015. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sheff válasza:

Soványak, bágyadtak, étvágytalanok is? Tojástermelés? Vérük van bőven, ha levágod?


Szerintem egyet vágj le, a béltartalmát nézd át. Ha a bélsárban van féreg, akkor a legolcsóbban úgy jössz ki, ha gyógyszertári tiszta benzines darát adsz nekik.

Erős fertőzésnél már a zúzája is TELE van velük, nekem a belében több volt a féreg, mint a bélsár. Kb 1mm szélesek, 2-4cm hosszúak voltak.


De benzines etetés előtt egy-két etetést ki kell hagyni, hogy annyira éhesek legyenek, hogy ne hagyják ott és a benzin se párologjon el belőle.


3 éve használom, akkor a 15 hetes csirkéim még csak 70-90dekásak voltak, hiába etetem őket bármivel és amiket levágtam, alig volt vérük.



Íme a link róla: [link]


Le van írva az is, milyen időközönként ismételd. Én már csak 3-4 havonta adok nekik megelőzés képpen.


DG

2015. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2015. febr. 6. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!