Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Disznó tartás otthon?

Disznó tartás otthon?

Figyelt kérdés
Ha disznó tartásba akarok kezdeni akkor elég ha először egyet veszek csak vagy a disznó is társas lény hogy legalább 2-3 kéne belőle?
2015. febr. 16. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A disznó csak egy valamivel foglalkozik, hogy legyen mit enni. Aztán meg döglik egész nap.
2015. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég egy is. De kell neki rendes ól, megfelelő takarmány( nem táp), és időnként állatorvos is. Az ólat időnként ki is kell takarítani.
2015. febr. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Én azért megkérdezném a szomszédokat is. Nehogy birtokvédelmi eljárás legyen a vége. Állatorvosi felügyelet is kell, kártevőket irtani (légy,patkány).

Nem akarlak megsérteni, de ha ilyen alapszintű a kérdésed, komoly gondjaid lesznek...

2015. febr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Arobi válasza:

1-es adalmár haláli vagy ! Ha nem lenne ez a gyakori,nem tudnám mi hiányzik ! Én is eleresztem magam néha,persze csak komoly sérelem nélkül,de oltárira ! Csodásan szórakozom,és élvezem a gyakorit !


hali Rb/ert

2015. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Arobi válasza:

Nevelj káposztát ! Abból lehet 2-3 is,és még Állatorvos se kell hozzá !

Mér ? Kárpátukrajnán káposztakolbász is van. Az nem hizlal !

2015. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadj örökbe egy politikust,az talán nem fogja a padlódat feltúrni.
2015. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Arobi válasza:
6-ös, új Adónem miatt, ugye ?
2015. febr. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sertés egyedül is felhízik, de az én tapasztalatom az, hogy ha több van egy ólban akkor gyorsabban, persze csak akkor ha folyamatosan van mit enniük.
2015. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok munka van vele: kell neki ól, minden nap etetni kell, heti egyszer takarítani, trágyát tárolni valahol (szomszédoknál nagy sikered lesz nyáron). Ha beteg, akkor állatorvost hívni.

A disznóvágás meg egy 2x12 órás kemény meló, vagy eladod, de úgy nem kapsz érte annyit.

Sőt igazából az egész kulcsa a takarmány. Ha kereskedőtől hozod, akkor árban ugyan ott vagy, mintha hentesnél vennéd meg egyben a disznót, de legalább egész évben taligáztad a sz.rt.

Csak akkor van benne pénzt, ha saját magad tudod megtermelni a kukoricát, ja és nem 1-2 malacot tartasz.

Nagybátyámnak világ életében nevelt disznót, de az utóbbi 5 évben rendre bukott rajta a drága takarmány miatt. Ma már csak tyúkjai vannak meg a tojás miatt.

2016. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!