Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nevelik fény nélkül a...

Miért nevelik fény nélkül a nagyüzemi tyúkokat?

Figyelt kérdés
egy élelmiszeripart boncolgató dokufilmben láttam hogy nagyüzemi tyúktartásnál valami olyan rendelet van a gazdák irányába hogy teljesen ablaktalan helyiségben kell nevelni őket, olyan volt mint egy nagy csarnok, de megtiltották nekik hogy beengedjék a forgatócsoportot, annyit mondtak hogy ezek az állatok napfényt nem látnak egész életükben (nem tudom mesterséges fényt kaphattak-e és hogy mennyit) erre miért van szükség?
2015. febr. 17. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt én is láttam, Amerikában van. természetesen. És még azokat támadják, akik rendesen nevelik őket. Perlik őket szét. Ahol a kormányzatban is benne van a legnagyobb élelmiszerIPARI (!) cég, ott bármi előfordulhat.

Gondolom, az Élelmiszeripar Rt. című filmet láttad.


Nem számít az állat, nem számít semmi...csak a termelés. Konkrétan sajnos nem tudom, hogy miért nevelik őket sötétben, de biztosan van rá valami "jó" okuk...szegény csirkék.

2015. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség!
2015. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem a tojástermelés véget nem éri őket napfény. Az kizárt hogy semmi fény nincs, mert akkor hogy dolgoznak ott az emberek? Az igazi kinti tyúkok télen kevesebbet tojnak, mert a világos időszak sokkal kevesebb mint nyáron, ezért is szokták csinálni, hogy tovább világítanak, hogy meglegyen a tojás hozam. Így ezen a nagyüzemi ipari tyúkok állandóan tojnak, mert nincs nappal - éjszaka. Pihenek - tojok váltakozás.
2015. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem kizárt...nézd meg a youtube-on a filmet. Teljesen korom sötétben tartják őket...
2015. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetesen kapnak mesterséges fényt, mert minden állatnak szüksége van a fényre a termeléshez. Azért nincsenek az istállókon ablakok, mert a mesterséges fényt így tudják pontosan szabályozni.
2015. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, a videoban azt mondja az amerikai gazda, hogy ezek az állatok szinte sohasem látnak fényt, teljes sötétben nevelik őket..
2015. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
SOha nem kapnak igazi napfényt, hanem 14-16 órán keresztül mestrséges fényben tartják őket, hogy minél többet egyenek azokból az étvágy-, és tömegnövelő szerekből amelyekkel atatik őket.Így lehetséges az, hogy egy nagyüzemi csirke 48 nap alatt 2x akkorára nő, mint egy normálisan, szabadon nevelt csirke 72 nap alatt...
2015. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hadd tudjam jobban....
2015. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és más baromfinál is működik, pl. kacsákat ha ugyanígy tartanának vagy csak kimondottan tyúkoknál alkalmazzák?
2015. márc. 10. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!