Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A nyúl lenyúzott bundájával...

A nyúl lenyúzott bundájával mit kell kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem akarom kidobni, csinálni akarok belőle csizmabélést. Tudom hogy timsó és konyhasó pácot kell csinálni és azzal kelezelni, de nem tudom mire tudnám kifeszíteni a bundát, vagy esetleg létezik olyan eljárás, ami megkíméli a szőrt, és nincs szükség kifeszítésre?
2015. febr. 24. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha dudába húzod le a bőrt (azaz nem vágod végig a hasnál), akkor csak ki kell tömni a - most már - belső, szőrös részét szénával, szalmával. Ha végig van hasítva, akkor én egy raklapra szoktam kifeszíteni (nem kinyújtani, csak annyira megfeszíteni, hogy ne gyűrődjön sehol), kiszögezni. Sima legolcsóbb sóval sózom be (azaz semmi timsó, általában az állatok parajdi tömbös nyalósóját darálom le és azt használom), aztán pár hónap múlva kész, bárminemű utómunkálatok nélkül. Évekig szolgálnak fenék-alávalónak székre, padra. Ha csizmabélésnek akarod, azt nem tudom, mennyire lesz tartós, nekem anno egy szűcs azt mondta, a nyúl prémje nem hálás fajta, könnyen törik-kopik intenzív használatban.
2015. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ki is próbálom!
2015. febr. 28. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!