Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk tartásból zsebpénz?

Tyúk tartásból zsebpénz?

Figyelt kérdés

Üdv forumozok!

Falun lakunk már és elgondolkoztam mivel szerezzek egy kis zsebpènzt nyáron mert ugye ez a suli..

Nem szeretek másokhoz beszólni pl. lenyírhatom-e a füvet stb. Ezért gondoltam a tyúkokra... Van egy kis sufnink amit le járólapoznák..

És akkor az szerintem lehetne nekik a házuk. Nagyon nagy udvarunk van ezért elis tudnék nekik keríteni egy kis füves részt.

Arra lennék kiváncsi ennek az ára visszatèrülne?

Meg ha esetleg én termelném meg nekik az élelmet az lehetséges lenne? Gondolok itt leginkább kukoricára.

Mivel eddig városba laktunk igy nincs kombálynunk se traktorunk..

13/F



2015. márc. 6. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Néhány tyúkhoz nincs szükség kombájnra, sem traktorra.

Megtermelheted magadnak is, de táppal jobban fognak nőni.

Én ilyen idős koromban nyulakkal foglalkoztam, kis zsebpénz lett belőle. Sok mindent tanulhatsz ilyen korban, ha belekezdesz valamibe, úgyhogy hajrá:)

2015. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másnak sincs otthon traktor meg kombájn.

Nem sok kaja kell annak.

Eladnád a tojást?

2015. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem ide írni hogy az ehezz kellő tőkét nem a szüleim finosziroznák hanem kapok heti 1000Ft-ot és ugye nyárig mèg sok hét van...
2015. márc. 6. 15:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen elszeretném adni a tojásukat, a nyúlon is gondolkoztam de nem lenne szivem meg am. se tudnám levágni se èn se a szüleim
2015. márc. 6. 15:07
 5/7 Diesel221 válasza:
100%
Én 14 éves vagyok,eddig is voltak tyúkjaink,de január elején vettem magamnak 12 letojt tyúkot.Mivel minálunk is egy nagy udvaron vannak gyors kitollasodtak így már tojnak is.Egyik osztálytársamnak adom el a tojásokat 30Ft/db áron,én úgy gondolom hogy megéri.Nálunk 20 tyúk+1 kakas egy hétig eszik egy diszperzites vödör takarmányt,úgy hogy tényleg nem sokat esznek.Nyárra keress minimum két embert szerintem mert ha mondjuk veszel 20 tyúkot az napi 10-15-öt tojik és lehet hogy azt nem győznétek megenni.Remélem tudtam segíteni.
2015. márc. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és ti mivel csináltátok meg az ülőrudat? egyszerü deszkából?
2015. márc. 7. 07:52
 7/7 Diesel221 válasza:
Cseréplécből egy kis létrát csináltunk és azt támasztottuk be a tyúkólba a falhoz
2015. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!