Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az előny, ha a kert közelében...

Az előny, ha a kert közelében méhészet van?

Figyelt kérdés
Egy embertől halottam, aki azt mondta, hogy a sok gyümölcsfa jobban terem miatta és hogy ez a kertnél pozitivum, hogy ott vannak a méhek, többet ér a kertje. Ez tényleg igaz? Kb a gasonló kertek 4-500ezer körül vannak felénk, ő 600ért hirdeti ezért. Nem tudom mennyi méh van, de a 2-3 telekkel odébb lakó ezzel foglalkozik, szóval gondolom jó pár család. Tényleg jobban terem a gyümölcsfa emiatt? Eléggé lódító embernek tűnt, szóval nem tudom mit gondoljak. (Vonaton elegyedtem vele beszédbe, úgy jutottunk el a témához)
2015. ápr. 9. 14:58
 1/3 EagleHUN ***** válasza:

A nem szélbeporzású növényeket a méhek és egyéb rovarok porozzák be, ez tény! Nélkülük egyáltalán nem teremne!


Szóval igen lehet hogy valamivel jobban terem, sok éves átlagban!


Mert ezt más is befolyásolja: Pl

- A fagyveszély ha a kert völgyben van nagyobb a fagyveszély mint ha síkon vagy dombtetőn.

- A csapadék és talajnedvesség, ha dombtetőn van a kert ott hamarabb kiszárad a föld mélyebben van a talajvíz, főleg ha homokos löszös a talaj, akkor meg öntöznöd is kell.


Tehát ha virágzáskor éppen fagy vagy nagy a szél (erős hideg szélben nem járnak ki a kaptárból!) akkor nem fognak számítani a méhek sem!


Más esetben meg igen.

Szóval nem tudom hogy ezért plusz százezret lenne -e képem elkérni.


Lehet hogy 1-2 év múlva már nem lesz az a szomszéd, és akkor mi lesz visszaadja az extulaj a pénzt? Vagy te kezdesz méhészkedni?

Ezért plusz pénzt adni csak nagyon hosszú távon lehet kifizetődő.

2015. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok otthon sem a méhészetben, sem a kertészetben, de kb tudom hogy mit csinálnak. Csak az volt nekem is fura, hogy erre hivatkozva mondja azt, hogy ez a kert többet ér. Én is úgy sejtettem, hogy attól mert odaköltözik egy méhész, nem fog 20%al többet érni még ha sok is a gyümölcsfa. Csak annyira állította, hogy gondoltam megkérdezem. Jöhetnek még válaszok, a tiédet is köszönöm!
2015. ápr. 9. 15:25
 3/3 anonim válasza:
A méhek közelében több a termés ,nagyon hasznos állat!
2015. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!