Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ti milyen haszonállatot...

Ti milyen haszonállatot tartotok és mennyit foglalkoztok velük napi szinten?

Figyelt kérdés

Nemsoká kertesházba költözünk és én is akarok állatot tartani. Fel akarok készülni, mivel mennyit kell foglalkozni, mikor milyen időrendben. Szóval nektek milyen állat van, mennyi és kb mikor etettek, mennyi időt vesz el az életetekből naponta?


15F


2015. ápr. 9. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

baromfi az igen hasznos lehet. Tojásra és húsra is. Nem olyan nagy az igénye éjszakára egy zárt ól ahova be tud ülni. Nekem sok baromfi van. Reggel korán ki kell őket engedni az udvarra akkor kapnak enni meg tiszta vizet délután kapnak egy kis kaját estére becsukom őket. Nem igényes olyan téren hogy mindig azonos időben etess. Napközbe a tojást szedem össze. Vizükre figyelek. Attól függ mekkora helyük van de 1 kakas 10-15 tyúkkal az pont megfelelő.

Meg tartunk disznókat. Azok kicsit macerásabbak. 2 naponta kell alóluk ganézni. Jó mert megeszi a konyhai moslékot, de ezt a tyúk is megeszi. Nem etetheted össze-vissza. Mármint igényes arra hogy ha 4kor van etetés akkor az 4 kor történjen, különben hangoskodik. Nálunk jó nagy fém etető van előttük. Ha véletlen 4 óra 5 perckor megyek arra akkor azt már nagyon tudja dobálni. Ha disznóba gondolkodsz nem kell többet tartanod. Lehet az hogy most veszel egy választási malacot jelenleg 15 ezer forint körül. Etetgeted hízlalgatod aztán ha elég nagy levágod. Elég neki egy ól. Vagy ha már tapasztaltabb vagy akkor egy anyaállatot elletni és eladni a malacokat vagy hízlalni. Nekem velük van ilyen jellegű tapasztalatom. Remélem segítettem valamit. Amúgy állandó elfoglaltságot igényelnek. Szóval arra is kell gondolni, hogy nyaralás esetén legyen aki ellássa őket.

2015. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nyulakat tartok , az elég egyszerű.

Hasznos hús szempontjából és ha szereted a bőrüket , kiérleltetheted. Reggel adsz neki vizet , füvet , lucernát , vagy sarjút.Még egyszer este kell nekük enni adni, Ha van időd rájuknézhetsz délben is. Ha vannak barátaid , kiknek van több nyúluk , akkor oda viheted pároztatni , mert néhány anya mellé nem éri meg hímet tartani.Elég szaporák , 1 hónapig hordja őket, aztán mikor kitelik a hónap , akkor kell alájuk tenni több szalmát , gyaluforgácsot , hogy fészket csinálhasson.Akkor megszúli őket és 7-10 napon belől ki-ki néznek a kicsik. A vizükre figyelj oda , mert onnan betegedhetnek meg a legjobban.Időnként nem áll lekezelni őket.Abraknak én adok kukoricát búzával , lehet hogy először nem eszik meg , mert nem ismerik , de aztán belejönnek. Hiedelem szerint nem szabad nekük vizes füvet adni , szerintem te is így tégy.HA megnőttek vágd le őket egy éles késsel , egyszerű még én is meg tudom csinálni 13 évesen. Egy nyúl vágására oktató videó: https://www.youtube.com/watch?v=TFASDgRmPLs

2015. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 I.B.T. ***** válasza:
Kutyát, sokat eszik, sokat szarik, de nagyon vérengző (10 éves német juhász)
2015. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!