Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik tyúk fajta tojik...

Melyik tyúk fajta tojik legalább 3-4 éven keresztül megbízhatóan, viszonylagosan jó intenzitással? Amiben gondolkodom: őshonos magyar tyúk kendermagos, fogoly színű, plymouth rock, amarock, ambrock.

Figyelt kérdés
Ha esetleg gyakorlati tapasztalata van valakinek, várom a válaszokat! Tojáshozam / év stb.. Szabad tartásban, magkeverékkel tartanám őket.
2015. ápr. 13. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legcélszerűbb, ha egy termelőhöz fordulsz, magamból kiindulva örülnék, ha érdeklődnének a munkám iránt, és örülnék, ha tanácsot tudnék adni másoknak is.
2015. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából mindenki a saját lovát, akarom mondani tyúkját dícséri, így nehéz a döntés, de majd kiforrja magát. Lassan oda jutok, hogy a magyar tyúk lesz a végeredmény, mert amelyik igazából jól tojik, az nem kotlik és kicsit érzékeny, amelyik kevesebbet tojik, az szívós,kotlásra hajlamosabb. A szakirodalmak sokszor egész más tojáshozamokat írnak, mint a valóság.
2015. ápr. 14. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem egyezik a szakirodalom a valósággal, mert a valóságban kb ezerféle tartási, takarmányozási mód van, persze hogy máshogy teljesítenek a tyúkok. Nem mindegy, hogy világítasz-e nekik, mennyire van télen hideg az ólban, mennyit mozognak, hányan vannak, milyen sűrűen, stb.

Nekem pl szabadon vannak több 1000 nm-en, legelnek, kapirgálnak, magot is kapnak (az utóbbi fél évben főleg búza/kukorica/napraforgó keverékét) meg a tojáshéjat visszaadom nekik összetörve. Sima nagyüzemi ketrec-szökevények, az a vörös tojóhibrid, aztán van itáliai, azok nagyon jól tojnak, meg ezeknek a leszármazottai egy sárga magyar kakastól.

Én ha a helyedben lennék, akkor magyar tyúkban gondolkoznék (akár kopasznyakúban is, mert a kopasznyakúság génje pl együtt öröklődik a jó tojáshozammal) meg itáliaiban.

2015. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kendermagosban gondolkodom, vagy gondoltam még az amrockra, esetleg van tapasztalat az amrockkal kapcsolatban?
2015. máj. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!