Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy tehén tartása mennyibe...

Egy tehén tartása mennyibe kerül havonta? Hány bála kell neki?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 28. 19:10
 1/4 anonim válasza:
13%
Hidd el nejem hogy te nem akarsz tehenet, büdös, és sok pénz megvenni, és te nem iszol meg napi 25 l. tejet , meklesleg ha nem dolgozod fel kàrba megy sok-sok tej ha fel akarod sdolgozni ahhoz rwceptek is kellenek amit megszerezni igencsaj közösltséges ha nem szeretnél erre is költeni több száz liter tejed kárba fog menni mire kitökéletesíted a receptedet :-)
2015. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%
Ne hallgass az előttem szólóra. Nem tudom havonta mennyibe kerül egy tehén tartása, viszont állattartáson én is gondolkozom. Azt javaslom neked, hogy először tanuld ki, hogy mit hogyan kell csinálni egy tehénnel, hogy az jövedelmező legyen. Tudom, a kérdés nem ez volt, de talán motivállak egy kicsit. Az előttem szólóra rácáfolva, és válaszolva is. Miért kell lebeszélni valakit ilyenről? Ha mindenki így gondolkozna, akkor Magyarországon nem lenne ember, aki tartana tehenet, mivel nem tudja senki hogy kell tartani őket... Tanulni kell róluk. Meg kell szerezni azokat a recepteket, aztán venni egy tehenet és learatni a hasznát. Előtte viszont remélem válaszolnak is a kérdésedre. Sok sikert :)
2015. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
81%
Állat tartással és tejfeldolgozással foglalkozik családom évtizedek óta, és még most is ezzel foglalkozunk... És mint aki ebben utazik , véleményem az hogy kicsiben nem igazán éri meg, max munka mellett de úgy sok fáradság van vele és nem hozza vissza igazán.. ha 2 tehenünk lenne nem foglalkoznék vele, inkább eladnám ... nekem többet ér egy jó alvás min az a napi 40 l tej, amit fel is kéne dolgozni, de 100 l tejből van 1 guriga ementáli és mosogassad, viaszolgassad, szabályozd a helység hőfokát, páratartalmát, szóval, steril környezet is kel, vagy ha ügyes vagy elintézed hogy lehessen a konyhádban, de ez macerás ... szóval nem ajánlom, és nem igazán fizetik meg, mert a házi;kézműves trapista olyan 2-3 000 ft-ba jön ki neked munkabérrel a boltba megveszed 1000 ft ért kg-ját.... Nehéz a kis emberek sorsa ebben... szóval szerintem ha nincs legalább 10-15.millád akkor bele se kezdj!! De ez a te döntésed. örülök ha segíthettem!! :-)
2016. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó szánalmasan próbálja félrevezetni a konkurenciát
2019. aug. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!