Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskéhez Villanypásztort...

Kecskéhez Villanypásztort hány sorban érdemes kihúzni?

Figyelt kérdés

3 sor? 5 sor? és milyen magasságban ill. távolságban legyenek egymástól a huzalok?

Ha lehet, tapasztalati dolgokat szeretnék hallani.

Előre is köszönöm!



2015. máj. 19. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 4 sorban van kihúzva, de igazából 5 sort ajánlanak. A felső nálam köldökmagasságban van, utána comb, majd térd és boka fölött picivel. Csak kb-ra írtam, én így saccra mérek/csavarozok, nem cm-re egyforma magasak. A tejelő anyák vannak itt a legelőn nap közben, a picik meg a nagy szarvú bak bent vannak vadháló mögött, azokat nem merem kiengedni, nehogy a picik átmenjenek a madzagok között, a bak meg ha beleakad, akkor viszi magával az egészet... :) Éjjelre nem hagyom kint őket, akkor ők is mennek be a vadhálóval elkerítettbe.

A karók távolsága, hát valamennyire úgyis adja magát a terület, de olyan 5-6 méterenként érdemes, plusz ahol dimb-domb/töltés/árok van, ott a domb tövében és a tetején is kell karó, nehogy túl nagy legyen a rés, mert a kecske szemfüles jószág.


És még egy: nem tudom, mekkora kerületű a terület, de olyan 50 méterenként érdemes függőlegesen is összekötni egymással a szálakat, hogy biztosan legyen mindenhol minden sorban "ménkű".

2015. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. máj. 25. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!