Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kaptam egy kecskét. Mit...

Kaptam egy kecskét. Mit csináljak vele, mi kell neki?

Figyelt kérdés
Vagy ha túl macerás a tartása, mennyiért lehet eladni?
2015. jún. 4. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy adtak neked egy kecskét?
2015. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kecske mindent megeszik, felmászik amire csak tud, igazi túlélő.

Szüksége van egy helyre, ahová ha eső van, be tud húzódni, télen pedig legalább kisbálákkal körbe van rakva dél felé néző ajtóval, hogy kicsit melegebb legyen belül.

Folyadékot biztosíts neki, kertben ne tartsd szabadon, mert semmilyen növény nem szent neki.


Hol tudod tartani? Anya (vemhes? tejel?) vagy kos (herélt?)?

2015. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van egy üres telkem, csak gyümölcsfák vannak benne. Ha oda építenek neki egy ólat, olyan 2 nm-eset, egyik oldalán nyitott, akkor jó lenne neki? Gondolom a fákat is megrágná, ha esetleg feszítek ki egy kötélpályát a földre 2 sor fa között a leendő óltól kifelé, és ahhoz kötöm hozzá, az jó ötlet?

Hogy mennyi idős, nem tudom, minden esetre nem nagyon kicsi, inkább fiatalnak mondanám, szerintem nőstény, szarva legalábbis nincs, de lehet csak azért mert fiatal. Majd délután tudom megnézni. Vize van jelenleg, rágcsálni is tud, ha akar.

2015. jún. 4. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Kikötve nem igazán jó neki mert ha nem vagy ott a közelben feltekerheti magát a kötélre és megfullad.Gyümölcsfákat viszont megrágja sőt azzal kezdi a legelést ami fejmagasságban van,ha ilyen már nincs csak akkor legel a földről.A legjobb lenne ha a fákat tudnád elkeríteni,a kecske meg szabadon lehetne.
2015. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az hogy nincs szarva nem jelenti azt, hogy anya. Vannak olyan fajták, aminek nincs szarva felnőttként sem.
2015. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!