Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy kezdjem el a méhezést?

Fadgyas Patrik kérdése:

Hogy kezdjem el a méhezést?

Figyelt kérdés
MIT VEGYEK stb.... És jó pénzem lenne belőle ?

2015. jún. 4. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
:-D sok sikert ...
2015. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HUN_Sector ***** válasza:

A Méhészkedés egy 24 órán át tartó munka, a hét 7 napján, egész évben. Utaztatni a méheket, földet bérelni, vigyázni a kaptárokra, pergetni... nem egy emberes munka, sőt! Egyedül szinte nem is lehet csinálni. S rengeteg szaktudás kell hozzá. Egy jóbarátomék családi méhészetet üzemeltetnek az Alföldön, pénz nem sok folyik be belőle, drága a támogató eszközpark és belepusztulnak, annyi munka van vele.


S ha jön egy betegség, oda a fél, vagy az egész állomány.

2015. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előbb szerezz be könyveket a méhészkedésről. Olvasd át mindet, hogy legyen valami alapfogalmad a méhekről, és a méhész munkáról. Ha még mindig ragaszkodsz hozzá, hogy méhész akarsz lenni, akkor szoktak indulni munkaügyi irodákhoz tartozó OKJ-s tanfolyamok, és ha szerencséd van, akkor méhészet is indul. Iratkozz be, és végezd el. Vagy keress egy méhészt, aki órabérét megtanít téged méhészkedni. Ugyanis valahonnan kell kezdened egy méhcsaláddal, és ahhoz csak úgy tudsz hozzájutni, ha valakitől veszel egy méh-családot. előtte pedig már meg kell építeni a kaptárt, hogy legyen hová azonnal elhelyezni a méheket, különben könnyen elszállnak, és utána már nehéz befogni. Közben beszerzed a méhészkedéshez való szerszámokat, és szaporítod a méh-családokat. Ha már van sok mézed, amit el tudsz venni a méhektől, akkor kimehetsz vele a piacra eladni, de csak akkor, ha kiváltod közben az őstermelői igazolványt. Tulajdonképpen csak azok profitálnak belőle, akiknek kamionszámra van méhcsaládjuk, és a termelt mézet exportra gyártják. A méheket ki kell vinni teherautóval földekre, hogy összeszedjék a virágport. Előtte a föld tulajdonosával kell szerződést kötni, hogy tudja, te mégy oda. és így ő is jól jár, ha a termését beporozzák a méhek. Kell gyógyszereket is venni, mert néha ellepi a méheket valami betegség. Szóval nem könnyű szakma, de ha valaki jól csinálja, akkor igen, jól meg lehet élni belőle.
2015. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szabóméhészet ***** válasza:

Kb igy:


1985,13éves voltam.akkor nyilt meg az új városi könyvtár,mivel horgásztam tiniként horgász szakkönyveket kerestem.Találtam is egyet,és jééé,mellette ott volt egy méhészkönyv,Faluba Zoli bácsi Méhek méhészkedés cimű könyve.

Átvillant a fejemen hogy a szomszédasszony méhész,és sokszor látom a kertből hogy "turkálnak a kaptárakban".

Vajon mit csinálnak olyankor? Leemeltem a könyvet.

Még aznap délután kiolvastam.Otthon bejelentettem hogy lesznek méheim.Reakció:"ide méhet nem hozol,kutya,macska,papagáj,tengerimalac már volt,ide méhet nem"

Mindez novemberben volt.Másnap megkérdeztem a szomszédasszonyt hogy lehetnének méheim.Válasz: olvass sokat,tanulj,aztán tavasszal majd gyere át kaptárt bontani.

Pénz? Eszembe se jutott.Arra gondoltam ha lesz 1-2-3 kaptár méhem akkor majd lesz saját mézünk,nem kell venni.

Tavaszig elolvastam kb 50,1év alatt 118 méhészkönyvet.

Az összes Méhészet szaklapot 1953-tól.Méhészről méhészre körbejártam a város mind az 52 méhészét.

Lett mentorom,pártfogásba vettek.Elkezdtem levelezni a Gödöllői Állattenyésztési Kutatóintézet Méhtenyésztési Osztályával.1987 júniusában az azóta megszünt Leányfalui Állami Méhanyanevelő telepen találtam magam 2hétre diákmunkásként.

Kaptam 2 méhrajt,szakács helyett mezőgazdasági technikumba jelentkeztem.

Aztán lett 10 család majd 15 majd 20.Lépésről lépésre.

16 évesen alapitó tagja lettem a Méhészek Fejér megyei Egyesületének.

Aláirtam életem első szerződését a TSZKER-el 100kg akác,100kg vegyesvirágméz leadásáról.


Hát valahogy igy kéne kezdeni ha szereted a méheket

2015. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!
2015. jún. 6. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!