Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Komoly kérdés! Csirkéknek mit...

Komoly kérdés! Csirkéknek mit lehet egy éves "szülinapra" adni ami valami különleges? (röviden lejjebb)

Figyelt kérdés

Vidéken lakok, tartok csirkéket, nagyon szeretem őket, a legkedvesebb barátaim.

Most a jövőhéten lesznek egy évesek az én trióm: Kende, Tarajos, és Csőrike (így neveztem el őket)


Június 26-án lesz egy éve, hogy kikeltek a tojásból, és valami különleges ételt akarok adni nekik.

Sütni sütit nem tudok, mert talán nem ennék meg, de valami finomat tud valaki, amit csirkék szeretnek? főtt tojást? vagy mit, ami valami különleges, de megeszik?


ők a én kedvenceim, valaki segítsen ha tud, köszi! :)



2015. jún. 17. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

" Kende, Tarajos, és Csőrike "


Ez jó. Mi gyerekkorombam anyám koleganliröl nevetük el, vali, ági és zsuzsa.:)


MIvel eteted öket noemál eseetben?

2015. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
FŐTT TOJÁST??? CSIRKÉNEK??? Ez ugye vicc??? :D
2015. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Hát nekem barátnőm tart mindenféle baromfit, és elmondása szerint a tyúkjai híresen kegyetlenek, és mindent megesznek ami az útjukba kerül. Szedtek már szét egeret élve, volt galamb fióka amit belekergettek a kacsák úsztatójába, az megfulladt, majd a vízből kilógó részeit csontig lecsipegették. A csigákat is megeszik.

Növényekből is szinte bármit oda adhat nekik, szerintem nézz valami olyat amit megehetnek, de ritkán van dolguk vele.

2015. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
2-es, bizony, főtt tojást. Nem csak csirkének,én a papagájoknak és a pintyeknek adom.
2015. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
8%
És amikor főtt tojást adsz a madárnak, akkor nem zavaró az a tény, hogy a saját embrióját eteted vele?
2015. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Áss gilisztát. Az különleges.
2015. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
90%
Amit megfőznek tojást az nem embrió te biológus professzor, hacsak nem valami extrém módon eszed a tojást -.- a tojás héj is jót tesz nekik egyebek mellett, sőt van hogy főtt húst is adnak nekik (tyúk) :)
2015. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem zavaró, szükségletük a főtt tojás.
2015. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

nem a saját embriója, hiszen a tojásban még nem indult el az egyedfejlődés, így csak egyszerű petesejt

és ha az ember eszik főtt tojást akkor meg a madár embrióját eszi, vagy nem?....

amúgy főtt tojást karácsonyra szoktam morzsolni nekik amit a bejgli megmaradt morzsáival adok oda, nagyon szeretik, de most valami egyéb finomságot akarok adni


általában kukoricát, búzát, magokat kapnak, meg füvet, azaz gyomot amik a kertben vannak de amikor összejön ételmaradék az ebédből, vacsorából akkor azokat is, persze amiket meg tudnak enni (kenyér, tészta, stb...)


valaki?

2015. jún. 17. 14:29
 10/24 anonim ***** válasza:

"hogy a saját embrióját eteted vele"

Ha nincs kakas, azaz nincs megtermékenyítve, akkor csak a "saját petesejtjét" eteted vele, nem az embrióját...


Kukoricát, búzát adj nekik.

Vagy szedj tyúkhúrt...

2015. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!