Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Létezik néma kecske?

Létezik néma kecske?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék néhány kecskét. Régebben már tartottunk, viszont olyan hangosak voltak, hogy a nagymamámat nagyon idegesítette így felszámoltuk az állományt. Most nagy nehezen rábeszéltem a családot, hogy újra tartsunk kecskét, de maradt egy kikötés, ami nem is fognak változtatni: Olyan "néma" kecske kell, ami nem bőg naphosszat. Van ilyen kecskefajta? Vagymit tehetnék?

2015. júl. 1. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A kecskét párban kell tartani. Néma kecske lehet létezik de én még olyannal nem találkoztam.Csendesebb természetű kecskéket kell venni. Körültekintő kell lenni a vásárlásnál, érdeklődni kell több helyen több kecskét meg kell nézni. Nálam a jerke nagyon mekegős, viszont a bak nagyon csendes. A mekegés oka: párzási időszak, nem tiszta a víz, éhes, nem szereti vagy unja a takarmányt. Változatosan kell etetni, akkor kevesebb a mekegés. Nyáron ha nem tudod legeltetni akkor leveles zöld takarmánnyal kell etetni, azt nagyon szeretik.

Azt tudom tanácsolni hogy inkább nyulakat tarts azok néha dörömbölnek, de nem bőgnek soha.

2015. júl. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vannak nyulak is, ahogy kacsák, libák és tyúkok is.
2015. júl. 7. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!