Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit jelent ez? Kacsa tojás...

Mit jelent ez? Kacsa tojás keltetés

Figyelt kérdés

Kotló alatt vannak a tojások. Az egyik tojás teljesen elszíneződött ilyen szürkés-feketés színűre. Ma meglámpáztam őket és nem lehet látni semmit a tojásokban csak a légzsák részt. Mit jelent a tojás elszíneződése? Az jelenthet valamit ha meglámpázom nem látni benne semmit? Szerintetek van rá esély, hogy ki kell a kiskacsa?


Lassan kelniük kellene és kétségbe vagyok esve, hogy lesz e ebből valami, az interneten rákerestem, de nem találtam semmit.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 4. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges,hogy megzápult...
2015. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez nem jó hír :(


De ha van benne kacsa azt lehet látni, ha lámpázod?

2015. júl. 4. 16:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha közel van a kelés ideje, akkor tedd a füledhez és kocogtasd meg a tojásokat. Ha van benne kiskacsa, akkor nagy valószínűséggel hallani fogod. Ha mozgatás közben érzed, hogy lötyög a tojás, akkor az viszont valószínűleg záp.
2015. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megpróbálom.


Igazából holnap kellene kelni.

Pontosan nem tudom, mert valaki azt mondja, hogy 28 napra kell más pedig 35 napra.


Van közte mind a kettő dátumos, mert egy hát eltérés van a tojások között.


V

2015. júl. 4. 17:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha holnap kell kelni, akkor általában már hallani lehet, hogy kopog a tojásban vagy csipog. Ha egy nagyon nagyon picit megrázod a tojást és záp, akkor ennyi idő után már biztos, hogy lötyögni fog.

Ja és teljesen mindegy mennyi idő van köztük, addig általában nem ül rá, amíg nincs meg az összes tojás, így az számít mikortól melegíti őket. Ha viszont 1 héttel később még raktál alá tojást az nem jó ötlet, mert a kotlós nem fog annyit várni, hogy a későbbiek is kikeljenek, a kikeltekkel akar foglalkozni.

2015. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megráztam egy picit a tojást és nem lötyög benne semmi. Viszont a fülem tettem, de semmit sem hallottam. Ez nagy gond?

Meg ha holnap reggelig nem kell ki semmi és nem is látszij semmi szerintetek törjem meg? Vagy meddig kell hagyni ôket ott?


Az eddigi válaszolóknak nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek nagyon :)

2015. júl. 4. 18:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne törd meg, azt sok kiskacsa nem éli túl, ha van benne. Legfeljebb ha már elkezdte törni, és félsz, hogy beleszárad. És nyugodtan várj még pár napot. Nekünk sok kacsánk van, és képesek bárhol fészkelni, legutóbb egy vödörből szedtük ki őket. xD Tyúkkal is keltettünk már. Szóval onnan a tapasztalat, mi így szoktuk csinálni és mindig legalább 1 hónapot várunk a kikelésre. De persze sajnos az is lehet, hogy nem voltak fiasak a tojások.
2015. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sikerült megnyugodnom, adok még nekik pár napot remélem minden rendben lesz és csak én aggódom túl a dolgot
2015. júl. 4. 21:01
 9/13 Egon Noiro ***** válasza:

Hello! Az elszíneződés általában nem jelent jót... :-( De ki fog derülni! A mi némáink kidobják maguk alól a záptojást, de ez tyúknál nem biztos, hogy így lesz.

A némakacsa (pézsmaréce) 5 hétre kel, a sima kacsa négyre. Ha az első kiskacsa kikelése után fél nappal még nem jön a többi, akkor tedd a tojásokat langyos vízbe! Amelyikben élő kicsi van, az mocorogni fog a vízfelszínen. A lámpázást én megpróbáltam többféle tojással is, de sosem volt egyértelmű a végeredmény. Valószínűleg nem tudom mit kellene látnom...

2015. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippet ez nagyon jó. Még van 1 hét a kelésig, mert most 4 hetesek a tojások :)


Most feldobtad a kedvem, mert már kezdtem rémeket látni, de most már megnyugodtam, köszi még egyszer :)

2015. júl. 5. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!