Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy pár kérdés gyakorlott...

Egy pár kérdés gyakorlott csirkenevelőkhöz?! Többi lent!

Figyelt kérdés

1-napos csibéknek meddig kell csak tápot és kamillateát adni?

2-meglehet e valahogy előzni nálluk a betegségeket?

3-ha már egy csirke elhullott az azt jelenti hogy valami fertőzése volt amitől esetleg a többi is elhullik majd?

4-estére mindig beszedem őket egy kisebb ládába és beviszem őket védett helyre. Jól csinálom igy? Mikor lehet már estére is kint hagyni?

Egyenlőre ezek jutottak eszembe ami érdekell. Lehet hogy valakinek vicces kérdések,de én tényleg semmit nem tudok a nevelésükről és nem szeretném hogy a tudatlanságom miatt elhulljanak.... Ha van még valami amit ugy gondoltok fontos azt is irjátok le nekem.



2015. júl. 12. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Heló, én 5 éve foglalkozom csirkékkel(még csak 13 vagyok de tapasztalt)szívesen segítek bármiben!

1: addig kell nekik tápot adni amíg meg nem erősödnek kb 2-3 hétig adagold nekik kukoricadarával keverve, majd4 hetes koruktól szoktatsd őket búzára később nagyobb szemű kukoricára, a kamilla tea itatása nem fontos, ha nagyon akarod egy hetes korukig itatahatod velük de egészségesebb a tiszta víz

2: a betegségeket sok higéniával és a beteg állatok elkülönítésével előzheted meg, "sok higénia"értsd: mindennap tiszta széna vagy szalma a dobozukba. Az udvaruk tisztántartása is sokat segít. Minden nap adj nekik kákicsot füveket gilisztákat ez nagyon vitamindús

3: a kicsik elhullhatnak valami fertőző betegségtől, és születési rendelleneségektől, de aprópp sérülésektől is pl rátaposnak leesik valahonnan. Ha egy elhullik nem jelenti azt h a többi is el fog deha betartod a higénia szabályt amit előbb irtam nem lesz gond. Lehet h töb is elhullik majd ez ugye lehet a fentiek miatt vagy azért mert nem kellőképp életerős ne ijedj meg ha mondjuk 10ből 3-4 db is elpusztul a többség biztosan egészséges lesz.

4:nagyon jól csinálod így is kell amíg ki nem tollasodnak.

Ha még eszedbe jut valami nyugodtan kérdezd szívesen válaszolok!!

2015. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom el sem hiszem hogy 13 vagy és igy válaszoltál a kérdésemre! Nem sértés képp de itt azért a többségtől azt várná az ember hogy előbb lehurrognak hogy na én sem értek semmihez....... Aztán majd esetlerg jön valaki aki a kérdéssel is foglalkozik :) Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Még egy kérdés füvet már most is ehetnek?
2015. júl. 12. 12:29
 3/6 A kérdező kommentje:
És tojáshéjat? Mert régen láttam hogy nagymamám adja a szárított tojáshéjat a tyukoknak.csirkéknek is lehet?
2015. júl. 12. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen nekem a célom hogy állatorvos lehessek és tanácsokat adhassak,semmi értelmét nem látom annak hogy le kéne hurrugnom másokat nekem sokat ér ha segíthetek embereknek és állatoknak is!! :) de a lényegre térve füvet konyhamaradékokat gyomokat már születésüktől fogva ehetnek,így tojáshéjat is. Még biztos akad egy két kérdés arra is válaszolok csak irj!
2015. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudom milyen udvarotok van de csak javaslom hogy kialakíthatsz nékik egy olyan borítót amit hordozni lehet.Ez azért jó mert akkor nem kell sok füvet meg minden gyomor szedni hanem lerakni egy füves helyen a borítót és odaengedni a csibéket és egész nap ellesznek ott vízük kajájuk legyen
2015. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyomot*
2015. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!