Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állattenyésztő agrármérnök...

Állattenyésztő agrármérnök mit csinál?

Figyelt kérdés
Mik a feladatai, hogy lehet ezzel a végzettséggel elhelyezkedni?

2015. júl. 19. 15:03
 1/2 anonim válasza:
51%

Az állattenyésztő mérnök állattenyésztéssel foglalkozik, legyen szó baromfi, szarvasmarha, sertés... tenyésztésről. A szaktól függ-bsc, msc, szakmérnöki- h mennyire mélyül bele valamelyik állatfajba. Elhelyezkedni is így lehet, pl valamely cég felvesz az állattenyésztő telepére, pl műszakvezetőként.

Nem könnyű vele elhelyezkedni, de nem is lehetetlen.

Ebben dolgozok, igaz én általános agrármérnöki végzettséget szereztem. Én a gyakorlati helyemről kaptam állásajánlatot és itt is maradtam.

Azt már nem lehet elmondani h elég ide az állat szeretet, kell hozzá, de a termelés már ipar szerűvé vált -ha az állat nem termel megfelelően selejtezésre kerül, le is kell selejtezni.

2015. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim azért nem szeretnének erre a pályára engedni, mert félnek, hogy nem lesz munkám, és hogy nem nőknek való az agrár.

Az állatszeretet az megvan, de ha úgy esik képes vagyok leselejtezni a nem megfelelően termelő állatokat is. Itthon is tartunk jószágokat, minden évben felszámoljuk a tavalyi tyúkokat és fiatalt hagyunk helyette. A nyulak pedig azért vannak, hogy megegyük/leadjuk őket. Ha egy anyanyúl nem jól neveli a kicsinyeit, vagy már párszor átvert minket álvemhességgel, akkor azt is levágjuk.

Visszatérve a kérdésemre az állattenyésztő mérnök kiválasztja a tenyészegyedeket, takarmányt stb.?

2015. júl. 20. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!