Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ti milyen anyagból csináltátok...

Ti milyen anyagból csináltátok meg a nyúl ketreceket és hol vásároltátok meg a hozzá való cuccokat?

Figyelt kérdés
15 ketrecet akarok készíteni.

2015. júl. 27. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Nekem hobbinyulaim vannak ezért csak egy darab más jellegű ketrecet kellett építenem, de ezeket használtam:

- hajópadló: alulra, mert erős és ez volt itthon, nem kellett venni.

- lambéria: a ház oldalait ebből csináltam, szerintem a lehető legolcsóbb erre alkalmas fa. 1700 Ft/m²-ért vettem az itteni M-Lambéria Barkács Kft.-ben.

- tetőléc: az ajtók és tető rögzítéséhez használtam, nagyon olcsó és jó. 80 Ft/méter az előbb írt helyen.

- csirkeháló: ezt használtam, mint rács, mert kb. 150 Ft métere, takkerral rögzítettem, de nem ajánlott, elég gyenge. Állítólag a nyulak egy harapással szétszedik, de az enyémek még rágcsálni sem próbálták soha, nem volt baj. Mindenesetre jobban jársz egy erősebb ráccsal, tartósabb lesz.

- tófólia: ez volt a legolcsóbb megoldás a tetőre, így is kb. 1700 Ft/m² volt az Obiban.

- PVC: ezt tettem a padlóra, hogy ne a fa menjen tönkre és könnyebb legyen takarítani. A diiegoban egész sokat kaptam pár száz forintért, mert maradékok voltak.

- csavarok, sarokvasak, zsanérok, zárak: az itteni csavarboltban és az Obiban vettem őket, az egyszerűbbek, kisebbek nem voltak drágák és egész jók.

Így néz ki a nyúlketrecem (plusz alul van 6 m² kifutó, azt nem fényképeztem bele):

[link]

Gondolom te valami ilyen jellegűt szeretnél:

[link]

Igazából mindegy milyen fa, de a deszkák minél keményebbek, annál jobb, annál tartósabb és strapabíróbb lesz az ól. Gyakori a nyúlketreceknél az OSB lap használata.

Arra figyelj még, hogy ha kinti a ketrec, akkor legyen valami emelvényen, legyenek lábai, hogy kevésbé károsodjon a fa aljzat a nedves talajon, valamint a tető ferde legyen, hogy ne álljon meg rajta a víz/hó/lehullott levelek. Három oldalról legyen fedett, az egyikről pedig rácsos. Régebben gyakran használtak taposórácsot, hogy könnyebb legyen a tisztántartás, de ezt nem ajánlanám, mert kikészíti a nyúl lábát, könnyen talpfekélye lehet. Plusz így sokkal bonyolultabb az építés is. 15 ketrechez már nem árt egy itatórendszer beszerelése, így nem kell minden nap egyesével feltölteni. Tudom, hogy csak haszonállatok, de kérlek próbálj állatkímélő ketreceket készíteni, legyen szegényeknek kellő helyük, a minimum az, hogy kényelmesen kinyújtózva elférjenek.

2015. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a tényleg minden kérdésemre adott válaszodat! Nem tudod, mekkora segítséget adtál! :-) Az ólad gyönyörű, ebben tényleg boldogan élheti le az életét a nyuszid!

Egy kérdésem lenne még. A taposórács helyett látom a tiéd teljes aljú. A vizelet hol folyik ki és az ürülék hol potyog ki? Hátul sincs rács beépítve az aljába? Igen, én olyasmit szeretnék, mint a második képen levő ketrecek.De azokon sem látom, hogy miképp oldották meg a trágya eltávolítását. Te milyen gyakran takarítod az ólat? Ha 1 hobby nyuszim lenne, ilyen házikót csinálnék én is, mint te!

2015. júl. 27. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A másik felében van egy macskaalomtálca, abba szoktam fapelletet szórni, oda ürít a két nyuszim. A nyúlvécé megfelelő elhelyezése mellett ugyanis szobatiszta állatok. Hetente kiszórom a tálca tartalmát egy zsákba, és öntök bele új pelletet. Nem egy nagy munka.

A linkelt ólaknál a két jobboldali esetében van egy kihúzható tálca, lényegében a nyúl teljes padlórésze kihúzható, így könnyebb kitakarítani. Itt az egészet beszórták alommal, nem potyog ki sehol a bogyó, nem folyik ki a vizelet. Egyszerűen csak ott marad, sűrűn kell takarítani, de állatbarát helyeken inkább választják ezt, mint a taposórácsot. A bal alsó képen lévő ólban sarokvécék vannak, tehát olyan, mint az én megoldásom. Az első képen pedig mélyalmosan tartják a nyuszikat, ezért van elől a rácsnál is egy kis deszkafal. A deszkafal amúgy bármely tartásmód mellett hasznos, mert nem szórják ki az almot a rácsos résznél. Hogy mit jelent a mélyalmos állattartás, arról pont most volt egy kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__haszonallatok__703723..

2015. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!