Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állatot tartsak?

Milyen állatot tartsak?

Figyelt kérdés

Van egy üres telkem, fű illetve gaz van rajta + néhány frissen ültetett gyümölcsfa.

Eddig van 5 vén tyúk, 4 jérce, 5 néma (pézsma) kiskacsa, 1 kispulyka (2 volt, de az egyik eltűnt sajnos) illetve 1 fiatal kecske.


Szeretnék még melléjük valamilyen állatot, lehetőleg baromfit, de nem tudom mi legyen. Láttam nagyon szép ludakat, de hangosat nem szeretnék, hogy a szomszédokat ne zavarják. Fürjeket is nézegettem, de azoknak komolyabb ketrec kell, nem is lehetnek szabadon.

Néhány pulykát veszek még, hogy a mostani ne legyen egyedül, de mindenképp szeretnék még valamit, ami szép is, de legalább finom.


2015. júl. 27. 15:15
 1/6 anonim válasza:
Inkább ludakat tarts! :)
2015. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Készíthetsz egy tavat a kacsáknak. A mieink imádják. A néma kacsa tavasszal elül lesz 10-16 kiskacsája. A pulyka elég kényes, oda kell rá figyelni. A kecske pedig tönkre fogja tenni a gyümölcsfákat. Helyette inkább birkát tarts. A liba finom, a tollát is lehet használni, bár tényleg hangos. Szép, de hangos még a gyöngytyúk is. A kacsák pedig akkor érnek valamit, ha meg vannak tömve, nélküle pihekönnyűek.
2015. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kecske el van kerítve a fáktól direkt. Gyöngyije van az egyik szomszédnak is, legalábbis hallom a hangját. A gyöngyi így esélyes. Voltam nemrég állatvásárban, ott láttam gyönyörű ludakat, magyart meg kínait is. Iszonyat hangosak voltak... Vasárnap lesz megint, addig kell eldöntenem.

A pulykákról hallottam hogy kényesek, ezért is csak kettőt vettem idén próbának, 4-5 hetesek voltak, most 8-9 hetesek, eddig nem volt velük gond szerencsére, csak ugye az egyik eltűnt. Még nem mondtam le róla, az egyik kiskacsa is majdnem egy hét múlva lett meg a szomszédban, pedig megpróbáltam minden rést elzárni a kerítés alján.


Esetleg még nyulakban gondolkodtam, azok is biztos szeretnék a helyet, kisebb ólat tudnék is építeni nekik is. Csak egy irányból van szomszéd abban az oldalban, onnan hallottam a gyöngyit, láttam lovat is, néma kacsát is, tyúkokat, dísztyúkokat is. Nem tudom mennyire zavarná őket a lúd. Nem sokat, csak párat gondoltam, inkább csak a szépségük miatt.

2015. júl. 27. 18:00
 4/6 A kérdező kommentje:
A tó egyébként jó ötlet, a libáknak is tetszene biztosan. Egyelőre csak egy nagyobb lavór (kicsit kisebb, mint egy gyerekkád) van nekik kirakva, farönkökkel körberakva, hogy be tudjanak menni. Azt szeretik nagyon. Csak a földásás nem az én műfajom, meg akkor már lehet itthonra csinálnék tavat.
2015. júl. 27. 18:06
 5/6 anonim válasza:
Nyúl?
2015. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok bocsánat nem olvastam el amit később írtál. Szóval szerintem a nyúl az jó választás lenne. Igazából nincs különösebben nagy helyigényük. Elég ha elkülönítesz nekik egy kisebb részt.
2015. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!