Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Üdv. Egy kis birkának az...

Üdv. Egy kis birkának az anyja meg fog halni.3 hetes a birka. és mi hoznánk el, hogy ne haljon meg ő is. Egy kis birkának mi szükséges? Mit adjunk neki ennivalót? Hol tartsuk?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért fog meghalni?

Állatorvos biztos tud tanácsot adni, mire lenne szüksége a kis birkának!

2015. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Állatorvos is volt már kint nem is egy.. és nem lehet rajta segíteni.. 99% hogy meghal..
2015. szept. 4. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy értette, kérj tanácsot az állatorvostól, hogy hogyan gondoskodjatok a bariról.

Sok sikert, szurkolok nektek c:

2015. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én neveltem születésüktől kicsi birkákat. 3 hetesen még csak tejet kaptak. Mi tehén tejet adtunk neki. Sörös üvegből, cumival. 3-4 alkalommal adj neki 2-3 dl tejet. Tőgymeleg legyen. A patikában kaphatsz olyan cumit amit az üvegre kell ráhúzni. Kell venni neki birka indító tápot, azt már pár nap múlva beteheted neki, nem biztos hogy eszi, de majd fogja. Kb 4-5 hetesen már szénát és vizet is tehetsz neki. 6 hetesen már nagyjából a tápot is és a szénát is ették. 6 hetesen napi 2x kapott 500 ml-t. A 7. héten már csak 1x kapott. Utána 8. héttől már evett szépen. Legelni kb 6 hetesen engedtem ki, de csak szép fokozatosan. Sok sikert hozzá. Nekem felnőttek és ealdtam őket. Ha nem tudsz szerezni neki tehén tejet akkor a tejpor is jó. Én egy tehenészetben vettem tejet és azt kapták. 100 % tehén tejet. Nem higítva. Jah meg nyalósót is neki. Szeléneset. Kb 5-6 hetesen betenni neki.
2015. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!