Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet kiscsirkének áztatott...

Lehet kiscsirkének áztatott kenyeret adni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A madaraknak nem szabad kenyeret adni, semmit amiben élesztő van. Esetleg csak ami már nagyon-nagyon száraz, nincs benne nedvesség, de akkor is jobb a mag.
2015. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
De,szabad adni én 3 hetes koruktól minden héten adok nekik. Jó színte kő keményre száradt kenyeret (nem baj ha kicsit penészes)jó puhára kell áztatni bő vízben. Nyugodtan adhatsz nekik én is lassan 5 éve tenyésztek baromfikat Sosem lett bajuk a kenyértől...
2015. szept. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne kockáztass, bélhurutot kaphatnak a kenyértől. Főleg a nedves kenyértől. Ráadásul a száraz vagy öreg kenyerekben már penészspórák is lehetnek, ami nagyon veszélyes a madarakra. Itt a közeli parkban két hattyú is elpusztult nemrég emiatt, a gondnok azt mondta, több napon keresztül szenvedtek előtte.
2015. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"nem baj ha kicsit penészes"

no comment

2015. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
De hulye vagy! Akk a galamboknak,csókának,varjaknak miert nnincs baja?! A csirkeknek is jo kemeny emesztorendszere van,masreszt meg a peneszben a gombák segítik a belflora mukodeset
2015. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szárított (NEM PENÉSZES!!!) kenyeret lehet nekik áztatva adni. De csak ritkán, mert ha sokat adsz nekik, renyhül az emésztésük.
2015. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A penészes élelmiszer emberek és más állatok számára egyaránt veszélyes. A penészgombák toxinokat termelnek, ami súlyosan megbetegíthet, gyomorhurutot, bélhurutot, májkárosodást, vesekárosodást, akár halált is okozhat. Ez mondjuk nyilván az elfogyasztott mennyiségtől is függ.


Itt részletesen leírják, érdemes elolvasni:

[link]


A száraz kenyérben is lehetnek penészgombák, és nem biztos, hogy szabad szemmel is láthatók, úgyhogy nem ér meg kockáztatni. Az állatoknak amúgy sem természetes táplálék a kenyér, van épp elég más, amivel etetni lehet.

2015. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én tojó tyúkoknak adtam áztatott kenyeret,és lefososodtak tőle.Szárazon keveset szerintem lehet.Majd ő iszik rá amennyit akar.
2015. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem szabad, belesavanyodhat a gyomrába!

amit a természetben nem tudna megenni (nem tud gabonából lisztet készíteni, majd tésztát gyúrni és azt kisütni!) az árthat neki

talán nem 1 falatma és nem 2 falat holnap, de hosszútávon megdöglik tőle

2015. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gidbi válasza:

Tehat mi igen de egy madar nem ehet :D ma ne szopassatok mar. Mi adtunk..semmi bajuk sosem

Viszont

Aszondjak sorhas se a a sortol van hanem kenyerfelektol

2021. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!