Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » El lehetne postázni baj...

El lehetne postázni baj nélkül egy megtermékenyített tojást?

Figyelt kérdés
a kérdés csak elméleti, mielőtt valaki háborogna rajta, az lenne a kérdésem hogy feladható lenne-e egy fejlődésben lévő csibe tojás formában, vagy ha nincs folyamatosan melegítve akkor elpusztulna a csomagban mire elérné a célállomását?
2015. szept. 19. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érzésre a hőmérsékletváltozások is beadnák neki a kulcsot, de a folyamatos pakolgatás, rázkódás se hiszem hogy használna.
2015. szept. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kíváncsiságból most rákerestem, úgy látom van aki csinálja ezt, [link] azt írja postán is leküldi hát elég érdekes mindenesetre. meg úgy tudom élő állatot nem is lehet postázni, kérdés hogy mikor még tojásban van annak számít-e :D egyébként a rázkódás szerintem kivédhető megfelelő csomagolással, csak hőmérséklettől félnék azt hogy oldja meg, vagy csak így próba-szerencse alapon küldözgethetik nemtudom
2015. szept. 19. 23:27
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

A kérdés eleve hülyeség, mert nem megtermékenyített tojás nincs.

Te józan vagy, amikor ilyen ,marhaságot kérdezel?! :-(

2015. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
elnézést nem vagyok tisztában a pontos megnevezésével, értsd jól nem ebbe kéne belekötni :)
2015. szept. 19. 23:31
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Hogyne lenne fiatlan tojás??? Szerinted a mélyalmos csirkék hány kakassal randiznak életükben?
2015. szept. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Neuhauser László ***** válasza:
87%

Megtermékenyítetlen tojás nincs - na ennél nagyobb baromságot egyszer hallottam egy szőke osztálytársamtól az így hangzott:

"Lehet hogy kívül szőke vagyok, de belül sötét"


Véletlen nem Te voltál az, kedves válaszoló? :)



Kakas NÉLKÜL is tud tojni a tyűk, csak abból nem lesz csirke - ennyi


KÉRDÉSRE VÁLASZ:

Kisebb-nagyobb hőingás nem tesz jót neki, folyamatosan 45 fok körüli hőmérsékletet igényel

(Egy tojáson ülő kotló teste 45 fok körül van)

Szóval ezt nem tudom hogyan érnéd el


Illetve még ha kipárnázod is, a rázkódás sem tesz neki jót


Mielőtt bárki hülyének néz: Faluban élek és mióta eszemet tudom volt baromfiudvarunk

2015. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
De miért kell hogy fejlődésben lévő legyen? Tudtommal akkor kezd el fejlődni, amikor a kotlás megkezdődik. Innentől kell neki a folyamatos meleg, ilyenkor nem éli túl ha hosszabb időre abbamarad a meleg. Előtte normális keretek között simán eltűr egy kis hőmérséklet ingadozást. Persze túl sokat nem lehet várni a keltetés megkezdéséig, de szerinted pl egy piacra/állatbörzére hogy szállítják a keltetnivaló tojásokat? Azok sem lehetnek sokkal jobb körülmények, mégis túlélik.
2015. szept. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja teszem, hozzá mi is sokat foglalkozunk a csirkéinkkel, járunk piacra, állatbörzére és rendeltünk már ilyen tenyésztelepről van honnan is tojást. Szóval ha postán nem is, de kocsiban szállítottunk már tojást messziről nem egyszer. Amíg nem keződik meg a kotlás, addig nem kell neki a folyamatos meleg.
2015. szept. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

5., 6.:

Amiről ti beszéltek, az a tyúk. a tyúkot lehet megtermékenyíteni. A tojás az esetleg már megtermékenyített tyúk "terméke".

Értem mit akart kérdezni a kérdező, csak a mókásan félreérthető fogalmazására akartam felhívni a figyelmet.

2015. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, egy kicsit el vagy tévedve. A linken olvasható hirdetésben a postázás azt jelenti, hogy ha valaki szeretne az adott fajtától keltetni, akkor megrendel egy adag tojást (értelem szerűen megtermékenyített tojást, ahol kakas van a tyúkokkal). Az eladó alaposan becsomagolva feladja, hogy a szállítás közben ne menjen tönkre a túlzott rázkódás vagy törés miatt. Amikor megkapod, vársz kb. 1 napot (szállítás után mindenképpen várni kell egy kicsit), majd berakod a kotlós alá vagy a keltető gépbe. Ez utóbbinál figyelsz a megfelelő technikára (hőmérséklet, páratartalom, forgatás). Aztán majd 21 nap múlva kikelnek a csibék.
2015. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!