Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyulaknak tényleg nem szabad...

Nyulaknak tényleg nem szabad adni krumplit, karalábét?

Figyelt kérdés
3:27-től azt mondja a szakértő Úr, hogy nem szabad https://www.youtube.com/watch?v=sQaDgb6QeQQ
2015. okt. 1. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A fószer téved. Krumplit, vizes hideg ételt, és rohadt zöldséget vagy gyümölcsöt nem szabad neki adni. Karalábét szabad.
2015. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Marhaság. A nyúl mindkettőt nagyon szereti. Viszont a sok krumplitól nagyon meghíznak, elnehezülnek, a karalábé nagy adagban pedig hasmenést csinálhat nekik. A megfelelő nyuszitáplálás lényege a változatosság, a kiegyensúlyozottság , és az, hogy lucernát, füvet mindig fonnyasztva kapjanak.

Meg az, amit az előttem szóló írt.

2015. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szakértő Úr 60x40 centis ketrecet javasolt, ez számomra már mindent elárul a szakértelméről. Bár az tény, mond egész jókat is, amikről a nyúltartók többségének más a véleménye - tévesen.

Eléggé elterjedt, hogy K betűs zöldségeket tilos a nyulaknak adni, de ez így nem igaz.

A krumplit valóban mellőzzük, mert amellett, hogy a keményítőtartalma nagyon magas és nehezen emészthető, a csucsorkivonata többféle idegmérget tartalmaz, a legjelentősebb itt a szolanin. Kisebb mennyiségtől nem valószínű, hogy bármiféle baj lenne, de nem érdemes kísérletezni azzal, mennyit bír a nyuszi.

A káposztafélék, karalábé, karfiol pedig tényleg puffaszt, de csak nagy mennyiségben. Ennyi erővel minden árt: a saláta felhalmozza a méreganyagokat, a spenótnak túl magas az oxálsavtartalma, a retek ingerli a légutakat, a paradicsom hasmenést okoz, a répának elég magas a cukortartalma stb. Ez mind csak akkor érvényes, ha túl sokat esznek az adott növényből. Tehát a mennyiségre ügyelve nyugodtan adhatsz nekik K betűseket is.

Amelyik zöldségeket viszont kiemelném a krumpli mellett, az a borsó és a bab, amiknek csak a hüvelyét javasolt adni, a bogyó szintén mérgező lehet, a kukorica, aminek annyira magas a keményítőtartalma, hogy az már komoly problémákhoz vezethet, a paradicsom és a paprika zöld része, ami ugyancsak mérgező csucsorkivonatot tartalmaz, de a számunrka is ehető részekkel nincs gond, valamint az erős dolgok, mint a hagyma, csili.

Büdös nyúllal többnyire egyet szoktam érteni, de most nem igazán. Egyrészt, a krumpli, mint már írtam, elsősorban nem a hizlalósága miatt hanyagolandó. Erről már egy másik kérdésnél volt vitánk. Aki nekem nem hisz, legyen szíves, nézzen utána valami megbízhatóbb oldalon, könyvben, személynél. Másrészt a karalábé - mint nagyjából minden más is - tényleg okozhat hasmenést, de a nagyobb adagoknál súlyosabb probléma a puffadás. Harmadrészt pedig, a lucerna és a fű tényleg nagyon jó, de mi a fenéért kellene fonnyasztva adni?! Tudom, általában azt szokták mondani, hogy hasmenést okoz. Nem okoz hasmenést. A vadonélő nyulak sem fonnyasztják meg, mielőtt megeszik, de akkor maradjunk csak a fogságban tartott nyusziknál. Én is friss állapotban adom a nyulaimnak és egyiküknek sem volt még emiatt hasmenése se egyéb más problémája, sőt szép hosszú (10+) és egészséges életet éltek és élnek. Hiszen a nyulak legtermészetesebb tápláléka a friss fűféle, erre specializálódott a szervezetük. A nedves, vizes zöld az más kérdés, valóban nem túl jó, bár esős időszakban az enyémek nedvesen is eszik, még nem volt gond belőle, de azért ezt én sem javaslom.

2015. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!