Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kívülről véreset tojik pár...

Kívülről véreset tojik pár tyúkom, már nem jércék és a tojások sem túl nagyok, miért lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja kapnak tojótápot is azóta van. Már le lettek állítva róla, de pár tyúk mindig kívülről véres a tojása.

Mindig másik tyúknak. Ezek általában meg is döglenek, mert a többi pillanatok alatt megöli. Már 5 tyúk járt így. 2-t sikerült megmenteni, a többit nem.

Kapnak vitamint a takarmányt keverve, és zöldet is kapnak. Az egész udvarban kapirgálhatnak.


2015. okt. 5. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet petefészek gyulladás, állatorvos tud rá gyógyszert adni
2015. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam akkor fordult elő véres tojás, ha extrém nagy (90 gramm fölötti) és az van bizony hogy tojócsőrepedést csinál. Abba belázasodnak és pár nap alatt kampó.


De nálam is előfordul mostanában "büntetlenül", azaz tudom is hogy melyik tyúké, kb két hét alatt 2-3 alkalommal volt véres, de azóta is szépen tojik, egyelőre kutya baja - igaz, már nagyon a szezon végén van, ő tojik legrégebb óta, lehet hogy valamiféle általános kimerülés az oka, vedleni is elkezdett, de még mindig nyomja :).


Én most megemeltem a napraforgó-adagot hogy könnyebben menjen a vedlés, meg persze kapják vissza a tojáshéjat összetörve, plusz amit összeszednek az erdőn-mezőn.

2015. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most megállt ez a gond,ásványi anyagot kapnak plusz meszet, ehhez még olyan port ami kicsit lenyugtatja őket.

Állatorvos írta fel.

Azt mondta nem vitaminhiány hanem ásványi anyag.

2015. okt. 23. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!