Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Minden esetben kell orrfogót...

Krisztofer oxi kérdése:

Minden esetben kell orrfogót használni a disznóölésnél még akkor is ha az állat súlya nem haladja meg a 100 kg-ot?

Figyelt kérdés

2015. okt. 23. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orrfogó csak a munkát könnyíti meg. De persze háznál sok helyen nem használnak. Csak akkor tudni kell úgy beszorítani a sertést, hogy meg lehessen szúrni, vagy fejbe lehessen lőni, biztonsággal.
2015. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi nem használunk. Számszeríjjal meglövi a férjem (sportmalacaink vannak, egy nagy erdős területen, nem ólban laknak), és ahogy meglassul az állat, gyorsan szíven szúrja. Egymaga elboldogul így. 80 kg körüliek szoktak lenni.
2015. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem súlytól függ, hanem szelídségtől. Utolsó hármat úgy vágtuk hogy bementem hozzájuk mert engem ismernek én etetem őket. Elkezdtem simogatni, disznó lefeküdt, párom odalépett fejbe lőtte én pedig szúrtam. Hát elég durva hogy szegény megbízik az emberben aztán az megöli, de még mindig gyorsabban van vége mint amikor orrfogóval kirángatják az ólból 4-5-en kiabálnak, szerencsétlenkednek. :(
2015. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 prjk07 válasza:
Amióta a családban megszülettem es disznót vágunk, nem használtunk orrfogót. Ólban tartjuk, kb. 200-250kgra vannak hízlalva, volt, h lőttünk, mostanában csak áramot használunk, de régebben kiengedtuk a malackát, aztán ketten elkapták a hátsó lábat , majd az elsőt is, utána rá ültünk vagy ketten és csak utana szúrt a bollér. Mi nyaki tájékon, utoeret szoktunk vágni.
2015. okt. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!