Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet valahogy tartósítani a...

Lehet valahogy tartósítani a lekaszált gyomnövényt?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nagy területeket kaszálunk le, füvet meg mindenféle gazt amit haza szoktam hozni zsákokban az állataimnak, tyúkok és kacsák. Nagyon szeretik, sokkal kevesebb szemestakarmány fogy mióta hozom nekik.

Mivel télen nem lesz lehetőségem hozni ezért szeretnék valahogy eltenni belőle. Olyanokra gondoltam, hogy kiszárítom vagy valahogyan összenyomom granulátumnak vagy ilyesmi. Akinek van ötlete kérem írjon



2015. okt. 26. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Megszárítod mint a takarmányt szokják (széna, here,...) csak most már eléggé körülményes, mivel kevés a megfelelő meleg, napos idő. Ki kell próbálni.
2015. okt. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A baromfi a szénát nem eszi meg, ezt tapasztaltam már. Még fonnyadtan éppen éppen, de kiszárítva semmiképpen. Sajnos télen nem fogsz tudni nekik haza hordani gyomot. Én míg lehet etetem velük, utána télen káposztát, salátát szoktam nekik összevágni, azt szoktak enni, mint vitaminforrás.
2015. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem ismerem a baromfit, a szenázs esetleg nem lenne jó neki télen? Bár azt sem túl jó kis mennyiségben készíteni, de talán van rá mód...
2015. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi nyáron a napon kiszárítjuk, majd megy a zsákokba, télen darálóban a szemestakarmánnyal együtt őröljük és így kapják.


Szinten tartásra elmegy, de hizlalást, vagy normális tojástermést ne várj, télen nem ez a cél.

2015. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!