Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mangalicát lehet tartani...

Mangalicát lehet tartani úgymond szabad tartásban?

Figyelt kérdés
Van a telkemen egy kb 40x20 méteres fás erdős szerű rész ahol össze vissza nőtt minden fa, nincs művelve. Nagyjából kigazoltam már. (két éve vettem a kertet és így volt) Arra gondoltam, hogy tartanék disznókat. Körbe van kerítve rendesen, annyi hogy kéne csinálnom kerítést arra a részre ami a kert felé néz. Valamint csinálnék egy ól szerűséget ami alá be tudnak húzódni. Természetesen ugyan úgy lennének etetve, itatva, csak nap közben azon az erdős részen volnának, szaladgálhatnának. Ilyet lehet? kb mennyi disznó férne el?
2015. okt. 26. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha azt nézzük, hogy egy 3*3-as ólba 2-3 de van, hogy több malacot is bezsúfolnak még jobb helyük is lenne az általad kigondolt helyen. Arra figyelj, hogy el ne lopják őket. :D
2015. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából, ha az előző tulaj nem mondja, hogy az a rész ott van, én sem vettem volna észre. Van kerítés is meg a gazos rész ugyan úgy folytatódik, nincs az az ember aki azon át tudna jönni. Ha meg a kertembe a kapun jön be akkor ellophatja a többi állataimat is szóval nagy kockázata nincs pont a malacoknak. De köszi!
2015. okt. 27. 07:28
 3/8 Platypus ***** válasza:
A legdrágább mangalicahúst így állítják elő. Keress rá a ridegtartásra.
2015. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mangalicának pont az ilyen tartásmód ajánlott. Ridegtartásnak hívják, és mivel a mangalica félvad sertés neki ez a legjobb. Úgy csináld, hogy körbekeríted és a kerítésen belül kb 50 centire a deszkáktól, kihúzol egy villanypásztort. 3 sorosra megcsinálod és használod. Enélkül kidöntené a kerítést, kiturkálná satöbbi. De így hogy az áram megütögeti el fogja kerülni a széleket. Elég egy 3 oldalról zárt fedett kis bódé nekik.
2015. okt. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne, sőt! A mangalica SPORTMALAC, nekünk is azok vannak (25% csüngőhasú vérrel), rohangálnak, metrót ásnak egész nap. A 40*20 méter amúgy nudli nekik, azt pár hét alatt legyalulják. :)


Villanypásztor mindenképpen kell, nekünk vadháló van (10 cm-re leásva, de az nem elég), előtte meg kb bokamagasságban egy sor villanypásztor, de ha egy-két napig nincs bekapcsolva, már nézegetik, merre lehet kibújni.

2015. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok. A mennyiséget is kérdezted. Attól függ, mit akarsz velük. Nekünk minden évben van 2 db, saját fogyasztásra, a terület kb 1500 nm, de kecskékkel osztoznak.

Ha sokat teszel erre a területre, az esős időben gyorsan elposványosodik, ugyan úgy büdös lesz mintha ólban lennének, hiszen oda trágyáznak, csak éppen el sem takarítod. Szóval én nem tennék oda sokat, ha eladásra szánom, akkor is csak a saját szükségleten felül 3-4 db-ot.

2015. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mangalicának ez a legjobb. Ők ólba zárva nem érzik jól magukat. Én durok süldőket tartok hasonlóan, és sokkal nyugodtabbak, tudnak túrni, szaladgálnak, játszanak, napoznak, látszik hogy jól érzik magukat. :)
2015. okt. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézz utánna a Jimmynek malaca van műsornak. Ott a főszereplő hasonló körülmények között kezdett el disznókat tartani (Essex fajtát). Annyi, hogy azért ügyelni kell a vaddisznókra is, mert szeretnek bemenni az ilyen helyekre a házisertés közé.
2015. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!