Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen ettetési receptet...

ArC12347 kérdése:

Milyen ettetési receptet tudnátok nekem ajánlani a sertés hizlalásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
mivel nem olyan rég vettem 7 db sertést 7 hetesen és nem vagyok benne biztos hogy megfelelö tápanyagokat adok nekik, jelenleg Önetetö áll rendelkézésükre aminek a tartalma 25% kukorica 25% árpa 25% búza 25% malac koncentrátum, szeretném ki kérdezni a hozzá értö emberek véleményét hogy ez igy jó, vagy változtatásokat kell tenni-e? elöre is köszönöm! helyes irásért elnézést kérek!
2015. dec. 10. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
nálam az elválasztott kismalacok darát kapnak. kukorica-tritikálé összetevőkből, plusz minden etetéskor egy kevés borsó darát is keverek be nekik. ennyit kapnak. ezt moslékkal öntöm fel nekik. ha véletlenül soványak, vagy nem akarnak enni akkor van az úgynevezett sano takarmánykiegészítő azt adagolom neki. A malactáp is jó míg nem nőnek kicsit, az az étvágyak meghozza. Nyáron zöld lucernát is kapnak, azt is szeretik nagyon
2015. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk már az anyja alatt kap malac indító tápot, később teszünk hozzá szója, premix valamint kukorica és árpa dara 50-50%ban, aztán egyre csökkentjük a malactápot. amikor leválasszuk őket akkor már nincs bent malactáp csak a többi. a premixen is változtatunk később. a % - án. nálunk ez bevállt és kb fél éves korukra lesznek 110 -120 kg-osak.
2015. dec. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm mindnekinek a hozászólását :)
2015. dec. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!