Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen könyvek/olvasmányok...

Milyen könyvek/olvasmányok vannak olyanokról, mint ogy mekkora terület kell egy MAGYAR PARLAGI kecskének?

Figyelt kérdés

Mármint mekkora terület az, amit nem legel túl, és mindig lesz füve?

esetleg ha valaki olvasott és ajánl valami jó kiadványt a témában azt előre isköszönöm



2015. dec. 11. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most akarok belekezdeni a kecsketartásba 2000 mn füves területen és én is pont ezt keresgélem az interneten hogy hány db legyen. :) Eddig azt találtam hogy 1 kecske 1 nap 4 kg réti fű. Hátha segít.
2015. dec. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nálunk 1300nm házzal, melléképülettel együtt kb az 1/3-a nem füves. Én is keresgélek, de nem találtam még ilyen anyagot, majd szólj ha találtál :)

amúgy nagyjából egy párra gondoltam, meg lucernát ültetnék a kert végébe kaszálni nekik.

és köszi :)

2015. dec. 12. 08:26
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként honnan lehet fajtatiszta állatot beszerezni pár egyeses létszámban?

pl génmegőrző egyesületektől? Mert eddig nem találtam ilyet se

2015. dec. 12. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Várkonyi József-Áts Eteléné: Kecsketenyésztés kisgazdaságokban.
2015. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, de ajánlom a "feles legeltetést" (nem tudom hogy hívják), amior mindig csak a legelő felét használják, a másik felén nő a fű, utána csere, stb.
2016. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!