Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vemhes kecske? (bővebben lent)

Vemhes kecske? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most vettünk kecskét (egy hónapos vemhes), ő az első kecskénk, és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban: (Hobbi-állat)

Mennyi abrakot, és mit kell kapnia?

Széna legyen előtte egész nap, és amikor kell, eszeget belőle?

Alom mennyire kell alá?

Mennyire érzékeny ilyenkor, mint kismama? (Mennyire érzékeny a hasa - külső hatásokra, ütésre, stb -, mennyire érzékeny ilyenkor úgy általánosságba, kell-e majd valamit pluszba kapnia)

Mennyit és milyen zöldet ehet? Mi az, amit nem kaphat?

Az idő múlásával (ahogy a pocak is kerekedik) mennyire fognak ezek a dolgok változni? (érzékenység, takarmányozás, stb.)


+Egyéb hasznos tanácsok, dolgok, amiket érdemes tudni?


Egyelőre mászkál, bújik, stb, nem tudom, ezekkel mennyire kell vigyáznia akkor, ha vemhes, illetve hogyan fog ez később változni.



2015. dec. 24. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én pár hónapig gondoztam kecskéket leírom amit tudok. Ott vemhesen reggel és este kaptak egy-egy fándli árpát, de búza vagy kukorica is jó. Amikor nem vemhes, csak esténként kaptak, ott úgy csináltuk hogy beraktuk hozzá a vödröt, és amíg evett addig megfejtük. Persze miután a gida már le lett választva. Így a fejés is könnyebb, ha közben eszik, el van terelve a figyelme. Mondjuk nem tudom ti akarjárok-e majd fejni. Széna volt előttük egész nap. Nyáron szoktak kimenni a legelőre 1-2 órára, ott amit találtak azt ették, télen zöldet nem kaptak. Ütés ne érje a hasát, de annyira szért félteni se kell. Ahol én voltam, ott ellés előtt egy-két nappal már nem engedék ki őket napközben sem, hogy ne kint az udvaron elljen, ahol a többi kecske esetleg bánthatja a kicsiket. Ellés után is érdemes egy-két hétig bezárva tartani, amíg meg nem erősödnek a a gidák.

Ha még van kérdésed, szívesen segítek.

2015. dec. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, alom jó vastagon legyen alatta, főleg ellés előtt. Nálunk 8 kecske volt és mindegyiknek volt egy kis külön boxa, de ott mélyalmos tartás volt.
2015. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz nehogy túlzabálja magát abrakból. Max egy marokkal adjál reggel és este is. mélyalmos karám, különzárva legyen elléskor és utánna még 2 hétig, féreghajtózni kéne minél hamarabb.

nyalósó legyen előtte

2015. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gtagal válasza:
13%
Szerintem az abrakból sokat ne adj neki mert szegény beáll tőle(mert ugye nyomokban kokaint tartalmaz,ezért is zöld)Alom az nem árt neki mert az istállóban a plafont is széthugyozza,szerintem minden megehet ami zöld,de akkor vigyázzatok a zöld traktorra meg a zöld falra is,szerintem hiába van sörhasa,attól még ugyanannyit kell ennie,és a + tanácsom pedig az,hogy ha esetleg úgy alakul akkor mindenképpen húzz gumit,mert nem szép a szatír.
2015. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!