Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha a tyúk és a kakas testvér,...

Ha a tyúk és a kakas testvér, akkor egészséges lesz a csibe?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A beltenyészet minden gerinces állatnál káros, ezért nem ajánlott közeli rokonokat pároztatni, mert ki tudja, milyen genetikai rendellenességek lehetnek az utódoknál.

2015. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
És BÚÉK
2015. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ésBUÉK!:)
2016. jan. 1. 08:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban nem optimális, de a tyúkok kevésbé érzékenyek a beltenyésztésre, mint a többi állat.

Valaki kísérletezett vele, hogy vagy 8 generáción keresztül beltenyésztéseket végzett és nem volt látványos leromlás.

2016. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a választ szóval nem olyan nagy probléma mert hallotam ezt nyulnál is és azt mondták hogy semmilyen genetikai elváltozás vagy betegség nem volt.
2016. jan. 4. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:

A ritka és már alapból belterjesen szaporított fajtáknál okozhat problémát. Ayam cemani, spanyol fehérarcú fajtáknál hallottam, ilyenről, hogy nem kelt életképes csibe....

De a hagyományos fajtáknál nem szokott probléma lenni.


Persze felhalmozódhatnak egyes hibás gének, de tyúkoknál 5-10%-os genetikai defekt nem feltűnő.

Ezek általában ki sem kelnek a tojásból.


De mondjuk drágább, lassabban szaporodó állatoknál (vagy embernél) nagyon durvának tűnik.


Így értettem, hogy nem volt látványos leromlás.


Magadnak keltethetsz testvérpártól, de lehet, hogy kevesebb csibe lesz vagy az így kelt tyúkok kevesebbet fognak tojni....

2016. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!