Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi lehet a macskámmal? Mit...

Mi lehet a macskámmal? Mit érezhet?

Figyelt kérdés
A macskám furcsán szokott viselkedni, ha kettesben vagyok vele.Én félni szoktam egyedül.Viszont ilyenkor a macskámon is ugyan azt veszem észre.Bár ha többen vagyunk itthon, akkor is jellemző rá, hogy éjszaka már nem mer kimenni a szobából, vagy ki az előszobába.Áll az ajtónál, mozgatja idegesen a farkát, aztán visszafordul.Vagy kikéredzkedik, de mikor kinyitom neki az ajtót, kinéz és visszariad.Meg sokszor látom ilyenkor, hogy kérdőn néz rám, hogy szeretné ha kimennék vele, mert egyedül nem akar.Sok fura dolgot tapasztaltam már.Vannak itt "fura érzéseim" , arra gondolok, ő is hasonlókat tapasztalhat és most még inkább parázok mert egyedül vagyok itthon.Ha nem szellemeket lát, akkor vajon mi más baja lehet??
2016. febr. 1. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az állatok is szoktak félni dolgoktól, sok kutya pl nem tudott rendesen szocializálódni, ezért nem viszonyul túl jól a többi kutyához.

Pl. az én kutyám fél a sötétben... :D

Az is lehet hogy van valami tárgy a szobában, amitől fél, vagy esetleg egy szag/illat ami nem jön be neki.

Szerintem nem kell paráznod, lehet higy pont emiatt viselkedik így a macsek! :)

2016. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Helyedben fölkapnám, oszt' jól megnyomogatnám, mint egy stresszlabdát. Lehet, hogy még szeretné is, vannak macskák, akik erre izgulnak.

Az én három macskám közül pl. Ha az anyamacskát kezdem el bűvölni, mint a varázsgömböt, össze-vissza morgolódik... ha meg nyomkodom, akkor ritmikusan. Ha viszont a kismacskáját kapom el, ő képes ráadásért dorombolni.

2016. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tükörneuron miatt lehet. Vagyis a macskád képes ugyanazt érezni amit te. Ha félsz akkor ő is.

Kutyák esetében is gyakori. Például ha egy mérges ember megy el a kutya mellett akkor a kutya is mérges lesz.

[link]

2016. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megerzi rajtad, hogy félsz, és így ő sem tud nyugodt lenni. A kutyák is megerzik. De gondold meg, hogyha te beszélsz egy olyan emberrel, aki majd szetrobban a dühtől pl, te is észreveszed rajta, és rossz hatással van a hangulatodra.
2016. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem ez olyan mint a lovaknál, mert ha egy lóra félve ülsz rá akkor tuti hogy ő megy vagy bizonytalan lesz vagy pedig vissza fog hőkölni.
2016. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!