Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hol lehet kecskére kantárt...

Hol lehet kecskére kantárt venni/kapni? (többi kérdés a leírásban)

Figyelt kérdés

Esetleg ha valaki tudna válaszolni még pár kérdésemre azt megköszönném!

-hogyan kell átszoktatni tejről rendes eleségre a kecskét, hogyha üvegből cumiztattuk eddig?

-szoktak kecskét fürdetni? és ha igen akkor mennyi időnként?

-mennyi időnként szokták az ólukat takarítani?

-az nem gond hogy vályogból és téglából van az ól? mármint nem tudja azt szétszedni?

-furán fognak rám nézni az emberek ha elsétálok a kecskékkel az utcán mert viszem őket legeltetni? van még ezzel valaki így?

-hol jobb megkötni a kecskét-szarvánál vagy a nyakánál?


2016. febr. 8. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szénát kell elérakni, rá fog jönni, hogy az ennivaló. Mi soha nem fürdettük a kecskéinket. Ólat elég hetente egyszer takarítani. Mi nyakörvet tettünk rájuk, és arra tettük a kötelet amivel vezettük, a szarvára sok kecske allergiás, ha piszkálják, én arra nem kötném.
2016. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :)
2016. febr. 9. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs "bolti" kantár kecskére, ha akarsz, készíthetsz magad a lovakhoz való alapján.

Tejről fokozatosan szoktasd át, ahogy az előző is írta. Legyen száraz széna, szalma, lucerna előtte, majd elkezd magától "szálalni" vagyis nyalogatja, és egyszercsak beindul az emésztése ezekre is. Legalább 2 hónapig ne hagyd el a tejjel táplálást. Ha raksz eléjük takarmányt, rakj vizet is. (Gondolom nem kell mondani: tiszta, friss...)

Nem szokták fürdetni, nincs rá szüksége.

Ólat igény szerint, nem kell naponta, de figyelj, hogy ne trutymóban járjon, megbetegedhet a lába. Legyen száraz.

Idővel kikezdheti a vályogot (és a vakolatot, fát, trabantot), de észre fogod venni. Nem egyik napról a másikra történik.

Ha az utcán mész velük arra figyelj, hogy kóborkutya ne legyen a környéken, nem egészséges. Tökmindegy mit gondolnak rólad. Tetszeni fog nekik, én legalábbis ezt tapasztaltam a környéken...

A kecskéről tudni kell, hogy akkor is mocorog sokat, ha kikötöd. Ha nyakörvet raksz rájuk, akkor esetleg megfulladhat magától, mert rácsavarodik a "póráz" egy fára (vagy gazcsomóra vagy saját magára), és jár körbe körbe...

Én a szarvánál kötöttem ki (nagyritkán, udvarban szabadon éltek és pusztítottak), de a szarv résznél lazább volt a kötés, nem feszítheti a szarvat magát, és mivel szétágazóak voltak nem is bújt ki belőle. Itt is igaz, ha felcsavarodik valahova, az nem egészséges neki... Leginkább ne kösd ki ha van rá mód.

2016. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon.

2016. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ!!
2017. jún. 25. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!