Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Abból meglehet élni, ha...

Abból meglehet élni, ha valaki lovasoktató, hörcsögtenyésztő és van egy "mini-gazdasága"?

Figyelt kérdés
Alapból lovasoktató szerettem volna lenni, de gondoltam, hogy abból igazából nem tudnék nagyon megélni. EZért gondoltam arra, hogy lehetne egy "mini-gazdaságom" mindenféle eperrel, barackkal, szóval olyan finomságokkal és álltokkal (ló,kecske, juh, tehén, kacsa, csirke), mert akkor eleve egészségesebb lenne az ételem, meg tejet, tojást azt tudnék eladni, meg pár futókacsám is lenne, azokat meg bérbe tudnám adni az esős időszakban csigák ellen :) A hörcsögtenyésztés pedig onnan jött, mert szeretem a höriket, nem igényelnek olyan nagy helyet mint egy nyúl. Ja, és húsállatokat direkt nem tartanék... Meg amúgy lovat azért, mert azzal oktatnék, és ezért szeretném, ha közel lenne a kis "tanyám" egy lovardához, hogy átjárhassak oktatni :D Na, de ez még úgyis messze van, de azért érdekelne MINDEN ezzel a témával kapcsolatban! (fajták, haszon, helyigény, etetés, minden!) És azért is, mert ha megéri, nem lehetetlen, akkor valamilyen állattenyésztési, tartási egyetemre mennék maaajd (ja igen, minimális mennyiségben szeretném tenyészteni is az állatokat, de csak hogy ne pusztuljanak ki). Előre köszönök minden választ! :)

2016. febr. 13. 19:59
 1/4 A kérdező kommentje:
(12/L)
2016. febr. 13. 20:00
 2/4 anonim ***** válasza:
A lovasoktatást nem tudom, de ha tartasz is lovat, annak is megvannak a maga költségei, a hörcsögtenyésztés, mint minden más állattenyésztés max. nullára jön ki, de inkább ráfizetéses. A minigadaság leginkább önellátásra elég. Szóval számomra ez nem hangzik működőképesnek.
2016. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha csak nincs a szüleidnek egy jól működő lovardája. Hörcsögtenyésztés meg max hobbi, nem megélhetés. Még az állatkereskedéseknek is alig van hasznuk, pedig ott nem csak höri van.

2016. febr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :/
2016. febr. 14. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!