Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecskéknél a vérfertőzés...

A kecskéknél a vérfertőzés milyen károkat okozhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy hatalmas problémám. Szóval. Jelen pillanatban van 3 kecskénk. Egy bak 2 jerke. Az egyik jerkét a bakkal együtt vettük de azt tudjuk hogy nem testvérek. Más helyről származnak. Két évvel ezelőtt a jerke ellett egy gidát. Gyönyörű szép jerke lett belőle. De most a nyáron történt egy olyan balaesetünk hogy a bak áttörte a fából tákolt ólat és átment a jerkékhez. (Búr kecskék agy elég erős izomzatuk van.) 2 hete ellett az öregebb jerke úgy hogy azt sem tudtuk hogy elleni fog. Nem is tudtuk hogy vemhesek lettek. Mikor meghallottam olyan hajnal körül hogy sír a kecske azonnal kimentem. Ikreket ellett az öregebb jerke de a legelső gida szinte alig volt kifejlődve. Szőre egyáltalán nem volt és még a körme sem volt beérve, míg az utánajövő kiskecske teljesen egészséges volt. Szépen ki volt fejlődve. Illetve egészségesnek tűnt. 3 órán keresztül küzdöttem azért hogy talpra álljon de az is csak szenvedés volt ugyanis állandóan elesett. Itt jön az első kérdés. Hogy lehet az hogy az a gida ami elsőnek jött egyáltalán nem volt kifejlődve míg a másik igen és a teljesen kifejlődött gida miért volt ilyen gyenge. Rá egy hétre azaz a múlthéten ellett a fiatal jerke. Na ekkor ijedtem meg a legjobban mert tudtam hogy az apjától van a gida. A kicsik teljesen ki voltak fejlődve de egyikük sem élte túl. Szombaton nagyon hideg volt és a kecske ráadásul még kiment kínjában a betonos esős részre elleni így az egyik azonnal megfagyott a másik meg annyira megfázott hogy rajta nem tudtunk segíteni. Az anya még csak nem is bőgött. Ittjön a második kérdés. Szóval. Az anya együtt volt tartva a másik anyával is. Az az egy kicsi ami az öreg jerkének volt már szombaton egy hetes lett volna de most hétfőre ő is meghalt. A kicsinek iszonyatosan fel volt puffadva a hasa és fogalmunk sem volt arról hogy mitől lehetett. Rendesen szopizott és az anyjától az előtejet is megkapta. Én arra gondoltam hogy az az előtej okozhatta amit a másik anyától nem ittak meg a kicsik? Esetleg ettől lett volna rosszul ha ő is oda ment cumizni a fiatal jerkéhez? A vérfertőzés esetleg befolyásolhatja az anya tejét? Az a gond hogy így még sohasem jártam egy kecskémmel sem pedig már nagyon sok volt és sohasem kellett megtörölgetni őket mert mindig megtisztította az anyjuk meg pár órán belül lábra is álltak. Lehet hogy a kicsik azért voltak ilyen gyengék mert az anyák most így tél beköszöntével nem ettek annyi füvet és nem volt a szervezetükben valamiből elegendő mennyiségű vitamin? Vagy csak a kevés napsütés miatt nem kaptak erőre a kicsik? Nagyon megköszönném ha valaki választ adna ezekre a kérdésekre mert én már idegileg kivagyok. Nagyon rossz érzés volt 4 kiskecskét úgy látni hogy a kezeim közt halnak meg. Én hülye annyira szeretem az állatokat hogy mind a 4-et megsirattam. előre is köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 16. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:
0%
A kicsik úgy fognak kinézni mintha csernobili lenne. Három feje lesz, két lába, egy keze, hat farka, és delfinül fog beszélni.
2016. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!