Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy megy a kecske, tehén...

Hogy megy a kecske, tehén fejése? Ellik utána lehet is fejni? De meddig?

Figyelt kérdés
Ha megellik egy juh, kecske vagy tehén, utána az előtej utána rögtön lehet fejni? Vagy mikortól? Honnan tudom hogy az állat kicsinyének is marad elég? És honnan tudom hogy mikor kell apasztani?

2016. márc. 24. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet fejni egyből. Tejtermelő tehenészetekben pl. az ellés után 4-5 napig marad a borjú az anyjával, utána elválasztják, és onnantól a tehenet fejik, a borjú pedig tápszert kap.

Viszont te otthon ne válaszd el ilyen hamar, hacsak nem akarsz tápszerrel etetni, hanem várd meg a választási időt, és utána fejheted az anyát.

Apasztani pedig általában nem kell, maguktól elapadnak.

2016. márc. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ellés után rögtön lehet fejni de ez a tej emberi fogyasztásra még nem alkalmas néhány napig. (ez a föccstej) Tehén esetében szükséges az apasztás mivel normális esetben önmagától nem apad el. Ezt a következő ellése előtt végzik el 60-65 nappal (attól függ apasztáskor mennyit termel ha többet korábban kell kezdeni). A kecske és a juh magától elapaszt a tehénnel ellentétben.
2016. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 2. 13:50
 4/6 A kérdező kommentje:
És mennyit lehet kifejni, hogy a borjúnak/gidának is maradjon elég? Vagy ezt honnan tudom?
2016. ápr. 2. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy pontosan mennyit lehet kifejni azt elég nehéz megmondani, én úgy csinálnám hogy először nagyjából félig fejném a tőgynegyedeket odaengedném a gidákat aztán miután szoptak ellenőrizném hogy mennyi maradt benn ha sok akkor legközelebb kevesebbet fejnék ha több akkor lehet kicsit növelni a fejt mennyiséget.
2016. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó megoldás lehet. Köszönöm.
2016. ápr. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!