Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyiért éri meg első ellésű...

Mennyiért éri meg első ellésű anyakecskét venni kb mennyit ér meg?

Figyelt kérdés
És mennyi szemestakarmányt igényelnek?

2016. ápr. 2. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az attól függ mire kell a kecske?
2016. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
tej miatt kell, meg bio-fűnyírónak
2016. ápr. 2. 21:09
 3/16 anonim válasza:
A pénzben nem merek nyilatkozni, de a takarmányozás függ attól is, hogy hány kilós az állat, vagy hogy mennyi tej előállítására képes (fajtától függ) stb. De ha azt veszed, hogy csak fejéskor kell neki abrakot adni, akkor általánosságban elmondható, hogy nem igényelnek sokat.
2016. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szánentáli lenne, az jól tejel úgy tudom, amúgy nem akarok sok szemeset adni nekik ha lehet, de ha a cél megkívánja.
2016. ápr. 2. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Oké akkor jó. Kiálltad a próbát! Én állatbarát vagyok de mivel csak tejelésre kell eért segítek. Kb 10-15 000 ft. A magyar parlagi szerintem a legjobb meg a tincses. Pesten tudok 1 helyet ott van sokféle, most születtek nemrég.
2016. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja igen és mindent megeszik, krumplihéjj, uborkahéjj, hagymahéjj.
2016. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
:) A parlagin én is gondolkoztam, csak problémás beszerezni Pécsről, meg nincs ki hazahozza
2016. ápr. 2. 22:42
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos még nem jártam Pécsen. De esetleg érdemes megnézni interneten /kecske eladó Pécs/ valami ilyesmi hátha.
2016. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha tejet is akarsz látni akkor a parlagi nem a legjobb választás, nagyon kevés tejet ad. Kb 1 liter naponta, míg a szánentáli (megfelelő takarmányozás mellett természetesen) a 4 litert is leadhatja.
2016. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Valóban nem igazán éri meg parlagit tartani, mert rosszabbul értékesíti a takarmányt, és cserébe sokkal kevesebb tejet ad, mint a szánentáli. Nem azt mondom, hogy minden parlagi egyed rossz, de kisebb eséllyel lehet olyat találni, ami több liter tejet ad. Húsnak viszont a családnak bármelyik fajta megfelel ha úgy adódik. Mert a kecskét nem csak tejért lehet tartani
2016. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!