Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan lehet a legjobb holstei...

Hogyan lehet a legjobb holstein fríz borjakat nevelni, napi 2 itatással és tejporral?

Figyelt kérdés
Olyan tanácsokra gondolok hogy milyen idős kortól mennyi tejport kapjon milyen koncentrációban sfb.

2016. ápr. 4. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:
mennyi idősek a borjak? ha te itatod őket akkor 2x kell itatni őket. én is borjakkal foglalkozom. tegnap is hoztam 2 darab 2 heteset. előtte tejen nőttek fel, azzal lenne a legjobb nevelni, de azt senki nem bírná anyagilag. szóval 2x kapnak 3 litert. azt a fajta tejport veszem nekik ami piros kék csomgaolásban van és egy pici boci van az elején valami josopten milk van ráírva. 3 liter vízhez kell rakni 0,375 kg tejport és a vizet 41 fokosra kell felmelegíteni és a port csomómentesre elkeverni és az mehet a bocinak. Reggel és este, de fontos hogy az időpont azonos legyen. pl reggel 6 és este 6. de ezekhez elég szigorúan kell tartani magad meg a tej hűfokához is. Vizet egyeltalán nem szabad nekik adni (nem is fogadják el amíg tejporozod). Kb 3-4 hetesen már elé rakhatod a szénát meg már a borjú indító tápot. Én az agro feedeset szoktam nekik. De ne keverj hozzá semmit csak a tápot. Látod hogy mennyire eszegeti, úgy adod neki. Én 1 borjúnak 1 zsákkal szoktam megetetni. Legalább 2 hónapos koráig itatod a tejporral, utána is lehet még egy darabig. Annál szebb lesz. A tejporos itatás leállítását úgy szoktam, hogy egy hétig csak reggel vagy csak este (inkább reggel) adok és utána elveszem és már a vizet teszem elé. Ha a táp is elfogy biztosan tudsz venni valami nevelő tápot, de én azt nem szoktam hanem keverek nekik darát szójával és premixxel. Ez az én módszerem. Nem volt vele gond eddig szerencsére. Sok szerencsét hozzá.
2016. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!