Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A libák mindig megvadulnak...

A libák mindig megvadulnak amikor már nagyobbak?

Figyelt kérdés
Tartanék pár libát, lenne nekik vagy 1.000 nm -es terület, csak az zavar, hogy mindenhol azt olvasom meg láttam is az egyik helyen ahol tartanak libát, hogy amikor nagyobbak nekimennek az embernek. Én meg ezzel nem akarok szórakozni nap mint nap az udvaron, hogy sziszegnek, meg csipkednek, mégiscsak van gyerek, meg jönnek látogatóba emberek, egy ilyen napi küzdelem nem hiányozna.

2016. ápr. 5. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1000 nm-es terület? - Mennyi libát akarsz te tartani? :DD
2016. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy párat, azaz 2 db. Miért?
2016. ápr. 5. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
ha egész kicsinek vannak véve és te neveled őket akkor nem lesz baj velük, de ha most egy szaporítótól veszel ketrecből ki tudja mennyi idős felnőtt egyedet akkor az persze hogy hülye lesz
2016. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi két libát tartottunk, és megvadultak nagy korukra. Kicsinek mindig követtek, meg aranyosak voltak, de aztán már keményen csíptek. Igaz, hogy nem nevelgettük annyira de egy minimális megvadulás szerintem mindegyik libánál fenn áll. :D
2016. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Párzási időszakban a gunarak mindig megvadulnak, védik a teruletet, a tojót. Személyes tapasztalat, ha a tojó kikolti a tojásokat, akkor teljes csaladda alakulnak es megszűnik a sziszeges, csipkedes, vagyis a gunar lenyugszik. Addig, mig vigyázni kell a kicsikre... Aztán minden kezdodik előről. Nalunk csakis kizárólag engem fogadnak el ugy, hogy "csak" sziszegnek, meg utánam osonnak nyujtott nyakkal, de ha mas jon, akkor bizony üvöltenek es keményen támadnak. De a remek húsért minden megbocsathato😊
2016. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 adam9916 válasza:
Ha te neveled őket, akkor téged biztos nem fognak meg támadni, de az idegeneket főleg a gúnár valószínűleg meg fogja próbálni. Nekem tavaly előtt voltak és nem bántottak, habár egy éves koruk előtt le lettek vágva. :)
2016. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én neveltem gyerekként libákat. Még nagy korukban is a nyakuknál fogva kaptam el őket, simogattam őket, húztam-nyúztam. Sose bántottak! De napos koruktól velük voltam. megismertek, jöttek elém :) Vittem őket reptetni, legelni, mindenhova :) Volt hogy elrepültek messzebb, én meg szaladtam utánuk :)


Csak sajna jött a karácsony, meg a libapecsenye...mamám levágta őket...olyan sírást rendeztem, hogy többet nem vett libát :((

2016. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Persze hogy megvadulnak, főleg párzási időszakban és az hülyeség hogy ha te gondozod őket napos koruk óta, akkor nem bánt, esetleg kevésbé. De nem csípnek olyan nagyot, fejükre vágsz egyet és elmennek, és ha van kutya, az biztos megvéd.
2016. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
engem nem bántottak soha! De mást igen a családból. Biztos én vagyok a helikopter...
2016. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nekem tavaly 3 libám volt, és mikor felnőttek az egyik vérszomjas lett. Ez igazából csak annyit jelentett nála, hogy a kerítés mögül idegbeteg módon kiabált rám ha meglátott, agresszív volt és sziszegett. Mikor bementem hozzá meg elmenekült előlem, és bebújt az ólba, és onnan sziszegett. Csak a hangja volt nagy. Ha sokat tartasz felbátorodnak gondolom, de kevés még azért kezelhető.
2016. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!