Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kiskecskét mivel etessem? Más...

Kiskecskét mivel etessem? Más kecskeanya engedné szopni a kisgidát?

Figyelt kérdés

A kecskénk elpusztult az ellésbe (3 gidája volt, kettő az ellés során elpusztult mert összegabalyodtak, egy megmaradt. ) a gidát mivel etessem?

gondoltuk hogy veszünk egy tejelő kecskét, az elfogadná a kisgidát?



2016. ápr. 10. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha most akarsz venni tejelő kecskét dajkának, akkor az nem a legjobb ötlet, mert lutri, milyen az az allat, tehát vagy elfogadja vagy nem. Viszont csak a tej miatt meg jo, mert lefejed a kecskét, a kicsit meg cumisüvegből taplalod. Aztán az is lehet h elfogadja a picit. De az is idő, mig találsz megfelelő tejelő állatot. Esetleg ha van ismerősöd, akitol tudnal tejet venni, az is jo.
2016. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint, egy példa, par eve szerencsétlenül járt par napos ozgida került hozzam, megfeszített erővel hajtottam fel neki kecsketejet, mindhiába, nem kellett neki. Mar a vegen kinomban vettem neki a boltban tejet, azt melegítettem es adtam neki. Tudom, le lehet most pontozni, de az az allat bolti tejen felnott. De ez végszükség esetén volt.
2016. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most tehéntejet adok neki, vajjal és szőlőcukorral de kicsit megy tőle a hasa. illetve a kisfiam tejallergiás, azért is volt kecskénk évek óta, mert a kecsketejet ihatja. most ha jön a bögréjével, hogy mikor lesz már kecsketej... ezért jó lenne venni tejelő anyát. de ha eltaszítja a kicsit az meg nem jó mert anniy helyem nincs hogy különzárva tartsam őket.
2016. ápr. 10. 14:32
 4/9 A kérdező kommentje:
első válaszoló, és mivel etetted az őzgidát? milyen cumival?
2016. ápr. 10. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elfogadja, de valóban azért lenne érdemes venni egyet, hogy tudjál megfelelő tejet adni a gidának. Mi pont fordítva jártunk. Elpusztult a párórás kiscskecske, az anyja nagyon kereste, úgyhogy hoztunk neki egy gidát a szomszéd faluból. Mondanom se kel, hogy nem fogadta el, úgyhogy cumiztattuk szegénykét.
2016. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sima babáknak való cumival etettem, tescoban vettem, mert az is veszhelyzetes dolog volt, Sehol nem kaptam állatoknak való cumit. Persze a gumit nagyon alaposan meg kell nézni, hogy a jo puha változat legyen. De ha van jo allatpatika a közelben, akkor ott hatha tudnak adni normálisat.
2016. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. ápr. 11. 06:53
 8/9 anonim válasza:
7%
Tralalala...Kanos kisgida, kanos kisgida... Na figyelj rám alaposan szivikém , a kiskecsket etesd meg galagonyával és pirított párductojással! Szopni csak 18 év felett! Ezt ne felejtsd el! Puszika
2016. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másik kiskecskével.
2016. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!