Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sok embert miért botránkoztat...

Sok embert miért botránkoztat meg az, ha valaki a húsáért tart otthon állatot? Mi ezzel a probléma?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 10. 17:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%
Nem divat nem trendi nem nagyvarosi..divatembereknek nem jon be
2016. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, a húsevés azért eléggé elterjedt dolog az emberi fajnál, megszokhatták volna. A házi pedig sokkal jobb.


Amúgy vega vagyok, erkölcsi okból is (az ipari állatkínzást utálom s túl nagy az empátiám, főleg a játékos és okos állatokkal szemben, mint az amúgy jó tartás esetén roppant finom disznó), de felőlem akár tengerimalacot vagy más kedvencet is ehet valaki, állat az is, húsa van, mi pedig a tápláléklánc csúcsán vagyunk.

2016. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Értem, hát én azt mondom bár minden vega így gondolkodna. Legutóbb mikor ebben a témában kérdeztem azt írta nekem valaki, ha ennyire vérszomjas vagyok akkor dőljek bele egy kihegyezett karóba. Hát az értelem hiányzott onnan sajnos. Csak pont ezt nem értem, hogy az ilyen ember oké ha nem eszik húst, de miért szúrja a szemét ha más meg igen? Mindenevők vagyunk. A többi magánügy.
2016. ápr. 10. 18:15
 4/40 anonim ***** válasza:
88%
Mert tájékozatlanok, és még sosem néztek körül egy átlagos nagyüzem portáján... ezért aztán azt hiszik, a falusi ember hűdemekkorát kínoz az állatán. Pedig ott van igazán jó élete a haszonállatoknak. A legtöbb városi (tisztelet a kivételnek) elfelejtette, hogy a hús nem a nylondoboz-mezőn terem és nem a hűtőből származik.
2016. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
88%
Szintén vegetáriánus vagyok, és az a meglátásom, hogyha már egyszer mindenképpen húst akarsz enni, az inkább otthon nevelt legyen. Egyrészt, mert valószínűleg jobb körülmények között tartod, mint a nagyüzemi telepken, másrészt sokkal kisebb ökológiai lábnyomot hagysz így.
2016. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állat életében jó körülmények közt van tartva és "teljes életet" él, már amennyire egy haszonállat tud ilyet akkor nincs ezzel gond. Az állatokat természetük szerint kell tartani, természetes környezetükben, vagy ahhoz nagyon hasonlóan.

Egy állat sem él örökké, a sertéseket, csirkét régen se a szívroham, meg az agyvérzés vitte el.

2016. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert a sok plazán, meg multin szocializálódott városi azt hiszi, hogy a csirkecomb, a sonka, meg a tatár bifsztek a multik polcain, hűtőpultjaiban terem.

Akik el nem tudják képzelni milyen úgy élni, hogy háziállatok vesznek körül.

Legjobb esetben is maximum néhányan tartanak egy-két házi kedvencet, amit meg én tartok állatkínzásnak, mert még a legkisebb tacskónak is kevés az a mozgástér, amit egy lakótelepi panel vagy belvárosi bérlakás nyújtani tud.

Napjában kétszer leviszik sétálni, tele sz@r@tják velük a járdát, meg elé lökik a konzerv műkajákat, és ezzel nagyjából letudták a velük való foglalkozást.

Ugyan húsz éve élek a fővárosban, de vidéken nőttem fel, foglalkozásomból adódóan elég sokat jártam olyan helyeken ahol nagyüzemi körülmények között tenyésztik a haszonállatokat, amik a feldolgozásuk után az üzletek polcaira kerülnek.

Ég és föld a különbség az otthon tartott, és a nagyüzemi tartású állatok húsának íze között.

Nem véletlenül, bár az otthon tartottakból is előbb utóbb, sonka, szalonna, meg pörkölt lesz, de általában sokkal jobb körülmények között nőnek fel, válnak vágás éretté mint a nagyüzemi körülmények között tenyésztettek, ez utóbbiakat csak sajnálni tudom.

Amikor még vidéken éltem mi is tartottunk állatokat vágásra, ebből adódóan tudom milyen az állat és a jó gazda kapcsolata.

Némelyiküket mi is sajnáltuk levágni, de persze végül, belőlük is kolbász, meg rántotta lett.


(Az egyetlen kivétel ez alól egy gyönyörű, hím néma kacsánk volt, aki még tojás korában került hozzánk.

Felnőtt korára már kifejlett identitászavarral, ugyanis állandóan a jó öreg német juhász házőrzőnkkel bandázott együtt, általában körülöttünk lábatlankodva.

Nála, egy idő után már az is teljesen normálisnak számított, hogy esténként nem a baromfi, hanem a kutyaólba, a Betyár mellé ment aludni.

Nem egyszer könnyesre nevettük a szemünket azokon a dolgokon amiket együtt műveltek.

Ő volt az egyedüli, aki életében ugyan járt a konyhában, de halála után nem.

Egy-egy csínytevése után, néha ugyan megfenyegettük, hogy rituális gyilkosság áldozatává fog válni, de ő annyira a szívünkhöz nőtt, hogy ez soha nem történt meg.)


Ha van rá lehetőségem, mindig olyan helyen veszek húst, kolbászt és egyéb hentesárút ami magán gazdától származik nem nagyüzemből, multitól.

És végül arról se feledkezzünk meg, hogy a kertben a paradicsom, paprika, meg a többi zöldség és gyümölcs sem a kemikáliáktól lesz ízletes, egészséges, hanem a valódi trágyától ami állatoktól származik, nem vegyi üzemektől.

Szóval, ne törődj a sok ostobával, nyugodtan tarts, nevelj otthon vágásra állatokat, ha van rá lehetőséged.

2016. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
0%

Én is vega vagyok és én is azt mondom hogy ha már eszel húst akkor legalább saját magad neveld a sok említett okon kívül azért is mert ha ismered, szereted azt az állatot, netán még nevet is adsz neki, akkor talán érezni fogod a húsevésed teljes árát, érzelmit is, nem úgy mintha csomagolva vennéd. Pazarlásnak is így sokkal kisebb az esélye és talán nagyobb arányban is használod fel a testét.


Azokat is megértem viszont akiknek szemét szúrja ha más húst eszik es beszól, mivel ezt olyan vegaként megélni mintha én tétlenül nézném hogy te rabszolgát tartasz és ölsz meg (ennél még a vadászás is természetesebb), te meg azt mondanád hogy mi közöm hozzá? Ha én nem akarok rabszolgát tartani akkor ne tegyem de ne szóljak be neked. És nem olyan rég a rabszolgákkal is pont ez volt a helyzet amcsiban.


Amúgy én is ezt gondolom csak elfogadtam hogy a harc nem sokat ér, sőt ellentétes a hatása, meg mert ez egy többszáz éves folyamat lesz mire megváltozik az általános hozzáállás.

2016. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
60%

Azért bocsássa meg nekem a világ, de kicsit hülye párhuzamnak tartom a rabszolgaságot és a haszonállatokat egymás mellé tenni.


És lehet, hogy nehezedre esik visszafogni magadat (vagy ha nem neked, akkor a hasonlóképp gondolkodó többi vegetáriánusnak), amikor azt látod, hogy az udvaromon kapirgálnak a tyúkjaim és totyognak a kacsák, de ez egyéni szociális problémád, és ez még nem jogosít fel rá, hogy beszólogass, pláne nem az én portámon. Az sem, ha történetesen azt látod, amikor levágom a jószágomat. Csak ebben a mai világban valahogy mindenki azt hiszi, azért van szájnyílás a fején, hogy állandóan jártassa. Régen ezt orvosolta egy jól bevált rendszer, a párbaj. Kétszer is meggondolta abban az időben, hogy mit enged meg magának, ha utána számolnia kellett a következményekkel.


(Ja bocs...elfelejtettem hogy szemtől szemben egy vega se mer beszólni a gazdaembernek, mert mindenkinek csak interneten van óriási véleménye... hm.)

2016. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
11%

Attól hogy valami épp törvényes, az egyáltalán nem jelenti azt hogy helyes is. Rabszolgákat is törvényes volt tartani, zsidókat is törvényes volt kisemmizni és megölni, mégis ma már nagyon kevesen vannak akik ezt helyeselnék.


Szerintem nagyon jó a rabszolgaság párhuzam mert ott is a törvény a rabszolgatartók mellett állt. Aki ellenezte, az tényleg csak felszólalni tudott ellene, tenni semmit mert börtönbe került volna. És a felszólalásért is legalábbis meghurcolás várt rá.


Csak azért akadsz ezen az egészen ki mert nem akarod feladni a húsevést, pedig valójában semmi szükséged rá. A fejlett vilgában ma már senki nem túlélésből eszik húst, csak kedvtelésből. Tehát csak kedvtelésből okozunk érző lényeknek felesleges szenvedést.


Minden állat szabadságra vágyik, és a kis kapirgáló tyúkjaid meg kacsáid is elrepülnének ha nem vagdosnád meg a szárnyait vagy zárod be. Ez csak egy másik formája a rabláncnak.


A "haszon"állatokat rabságban tartjuk, mi rendelkezünk az életükkel, elvesszük a kicsinyeit, tejét, tojásait, teljesen kihasználjuk őket és a végén megöljük és erre egyesek azt mondják hogy milyen jó dolguk van? Úgy mégis hogy? Ha ilyen életed lenne, azt mondanád hogy jó dolgod van? Mennyire szeretnek a "gazdáid"?


Örülök hogy már mindenki kinyithatja a száját. Ezért harcoltak milliók és még mindig teszik néhol.


Párbaj? Észérvek ellen golyó. Gratulálok. Vissza a középkorba.


Akár tetszik, akár nem, ez a fejlődés következő szintje, csak még nagyon az elején van. A rabszolgaság eltörléséhez is több ezer év kellett, sőt még ma is akadnak ha kevesen is. Az állattartásra is hasonló sors vár. Nézd csak meg a statisztikákat. A vegánság leginkább a fiatalok körében terjed. Egy-két generáció és tömeges lesz. Addig meg nyugodtan kínozhatsz annyi élőlényt amennyit jónak látsz, mert a törvény a te oldaladon áll még.

2016. ápr. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!