Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mitől tojik a tojótyúk ha...

Mitől tojik a tojótyúk ha nincs kakas köztük?

Figyelt kérdés
Elmagyarázná valaki, hogy hogyan lehetséges, hogy a tojó tyúkok csak tojnak és tojnak pedig nincs egy kakas se köztük? Nem kell, hogy a kakas felpúpolja őket, hogy megszülessen a tojás? Sajnos ezt nem tanultuk iskolában de érdekel a dolog. Megköszönöm ha valaki nem hülyének néz és értelmesen elmagyarázza, megköszönöm szépen a normálisan válaszoló embernek!

#tojás #tyúk #tojó #hogyan tojik #nincs kakas #csak nőstények vannak
2016. ápr. 23. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tojást teljes mértékben a tyúk "állítja elő", tehát kakas ehhez nem kell, tojik akkor is ha nincs kakas. A kakasnak annyi szerepe van, ha párosodik a tyúkkal, akkor a tyúk megtermékenyített tojást fog tojni, amiből majd kikelnek a kiscsibék.
2016. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a kakassal nem párosodó tyúkok terméketlen tojást tojnak, amiből nem kel ki semmi.
2016. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs pasija az is menstruál, tehát van petesejtje. A petesejtnek felel meg a tojás. Remélem nem vettem el senki étvágyát.:)
2016. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ. Már csak az érdekelne még, hogy akkor mitől van az, hogy egyes tyúkfajták tojnak tojást más fajták meg nem tojnak. Most van itthon amolyan tarka féle tyúkunk, tojnak mint a fene. Korábban volt fehér színű azok nem tojtak egy dekát se, azok levesként végezték. Nagymamám tartja őket, ő ért is hozzájuk. Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 23. 13:31
 5/12 anonim ***** válasza:
A nőkben is mindig elindul a petesejt, még sincs mindig sperma ami megtermékenyítené. Gyakorlatilag ugyan az a folyamat, igaz nagyon különböző végkifejlet, az egyik fajnál tojásként távozik a másiknál vérzés mellett a meg nem termékenyített petesejt.
2016. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Én sajnos nem nagyon értek hozzá (egyelőre, később majd szeretnék tyúkot), de úgy tudom, fajtafüggő, hogy melyik tyúk tojik jobban, melyik kevésbé, és hogy kakas nélkül is tojik-e.
2016. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

MINDEN tyúk tojik kakas nélkül is, ebben azért állapodjunk meg. A különbség annyi, hogy ha keltetni akarsz saját tojást, akkor muszáj kakast is tartanod, hogy azok termékenyek legyenek. Ebben a válaszomban linkeltem képet a termékeny, illetve a nem termékeny tojásról is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__77435..

2016. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A fehér színűek valószínűleg húshibridek, vagy kitojt tyúkok voltak, azért végezték levesben. Az, hogy egy tyúk mennyit tojik, fajtánként változó.
2016. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen mint, 8-as írja, a tyúknak természetesen nem kéne ennyit tojni, csak erre lettek tenyésztve. Egyébként nekünk régen anyganyámnál 8-10 tyúk volt mindig, általában egy keltetésűek, és kb. 3-4 volt ami tojt folyamatosan. Azokat mindig megtartotta kovetkező évre is, a meradék ment a levesbe.
2016. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Ezzel is bölcsebb lettem. És az, hogy olyan tollhiányosok szegények? Gyermekkoromban olyan "szabályos" tyúkjaink voltak ezek most kicsit tollhiányosok még a tarajuk is úgy félre fityeg. Gyermekkorom tyúk ideálja valahogy olyan szabályos volt, emlékeimben olyan tökéletesnek őrzöm amikor "vigyáztam" az udvaron a tyúkokra míg csipegettek! :-) Vagy ez is fajta kérdése??
2016. ápr. 23. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!